Дедо Љубе од Којково може да оди во затвор затоа што го бранеше семејството од разбојници

Член од
17 август 2011
Мислења
9.945
Поени од реакции
17.762
Бајаги галама се крена за случајов,нема судија што би досудил затвор на стариов. Али поради обвиненијата правно глеано би било некој преседан. Не може Иванов да го помилува и да го поштеди од малтретирање по судови и да напраи нешто корисно во својот мандат?
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Бајаги галама се крена за случајов,нема судија што би досудил затвор на стариов. Али поради обвиненијата правно глеано би било некој преседан. Не може Иванов да го помилува и да го поштеди од малтретирање по судови и да напраи нешто корисно во својот мандат?
kaj nas vo mkd se moze da se sluce,i nevozmoznoto stanuva vozmozno :D[DOUBLEPOST=1425148667][/DOUBLEPOST]
Бајаги галама се крена за случајов,нема судија што би досудил затвор на стариов. Али поради обвиненијата правно глеано би било некој преседан. Не може Иванов да го помилува и да го поштеди од малтретирање по судови и да напраи нешто корисно во својот мандат?
kaj nas vo mkd se moze da se sluce,i nevozmoznoto stanuva vozmozno :D
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Нели самиот суд му овозможува на обвинетиот адвокат, или сум помешал со судивите на САД?
Да, ако не можеш да ги подмириш трошоците на постапката, судот ти обезбедува адвокат по службена должност.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
se javile nekolku poznati advokati besplatno da go branat stariov
se si mislam deka nema da go osudat
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.953
СЛУЧАЈОТ НА ДЕДО ЉУБЕ НА АПЕЛАЦИЈА - ПРЕЖИВЕАНИОТ ОБВИНЕТ ТВРДИ ДЕКА НЕ ГО ТЕПАЛ ДЕДОТО И БАРА НОВО СУДЕЊЕ
http://www.vest.mk/?ItemID=77EA178B8529AD4BB748B5514D3F5C19

Испаѓа го утепал со пушката што од него ја земал на рабуш ??
Не верувам, ама ајде нека е така ... ама сега треба + нови дела за овој што упадна во куќата, едно доста тешко дело е неовластена продажба на огнено оружје, друга е насилно наплатување долг ...
.. а сам си ги призна делата... + ако на дедото му ја продал пушката ( на вересија), немало зошто бабата да ја малтретира... Сега треба апелација повисока казна, а на дедо Љубе може и условна, за поседување оружје и самоодбраната...
Точно е дека во планинските села нема ни полиција ни закон, но сепак ако се дозволи користење на пушки ќе има многу случаи и меѓусебно да се застрелуваат како зајаци и од незнаење, алкохол и слично...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom