Да се пуши или не?

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
ако не му пречи воланот на некој слободно нека пуши:smir:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
ако не му пречи воланот на некој слободно нека пуши:smir:
брат/сестро :) збориме за јавно место. кола си е друга работа ама мислам дека на пример у кафич не е баш најадекватно место :)
(малце забегавме али јбг :) )
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
брат/сестро :) збориме за јавно место. кола си е друга работа ама мислам дека на пример у кафич не е баш најадекватно место :)
(малце забегавме али јбг :) )
о сори се стори:)
да против сум да се пуши во кафич,али тоа тие додека нема казни нема ум.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Многу глуп закон со тоа пушењето. Пушач сум па можда затоа ми е без везе али како што планираат сега никаде да не смее да се пуши ке направиме закон кој повеќето европски земји го отфрлија зашто народот се бунеше.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Добро може ли некој да ми каже кога го усвоиле овој глуп закон за пушачи и да ми ги каже сите места на кои МОЖЕ да се пуши!
Ова е крајно безобразно!!!!
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Јас сум поранешен пушач веке една година ги оставив. И додека пушев најмногу ме нервираа типови кои биле пушачи порано и сега се прават дека им смета па продаваат муда за бубрези итн итн.... Е јас не сум од тие типови и затоа мислам дека е глупо некој да ти наредува кај да пушиш. И околу тоа за пушење во кафичи кафеани и сл. зошто мора да бидат дискриминирани пушачите. На пр: Јас сум сопственик на кафич и сакам во мојот локал да доаѓаат само пушачи ако на некој му смета димот слободно нека не доаѓа.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Јас сум поранешен пушач веке една година ги оставив. И додека пушев најмногу ме нервираа типови кои биле пушачи порано и сега се прават дека им смета па продаваат муда за бубрези итн итн.... Е јас не сум од тие типови и затоа мислам дека е глупо некој да ти наредува кај да пушиш. И околу тоа за пушење во кафичи кафеани и сл. зошто мора да бидат дискриминирани пушачите. На пр: Јас сум сопственик на кафич и сакам во мојот локал да доаѓаат само пушачи ако на некој му смета димот слободно нека не доаѓа.
Е браво, најискрено алал да ти е зошто баш така е ко што викаш...се праат дека се светци а до вчера чуреле со цигарите..
а и да ви кажам треба да се напраи ко у Германија здружение на пушачи во кои биле зачленети и некои кафичи..па бар ќе има кај да се искача:baeh:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
и не ми одговори никој од кога стапува законот у сила за пушкање?разбрав од понеделник:kesa:
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Јас сум пушач, сакам да се откажам али jbg.
За ова пушењето на јавни места, мислам дека е адекватно да се има место за пушачи и место за непушачи, па сега сите неможеме да бидеме непушачи или пак пушачи.
Само што ме нервираат суфлерите од страна што се, дека им смета чадот а до пред некој месец и тие пушеле, де бреееееееее!!!
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
абе шо замараат со овој законов за непушење. Пак во кафич да не се пуши. Како ко пола од муштериите се пушачи а кој пушач ќе дојде да пие кафе без цигари. Глупости. За некое време ќе почнат да ни кажуваат и што да јадеме, дали е то здраво или не.Ако некој му смета нека си излезе или нека трпи. А иначе за мене ко ги оставав цигарите(не успеав) смрт ми беше да гледам некој како пуши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom