Да се пуши или не?

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
абе јас не пушам али другите ако си сакаат ако мислат дека тоа е ок нека си пушат и4 не ми смета :baeh:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
VIDETE,NA NIKOJ NE MOZEME DA MU ZABRANIME DA PUSI TOA SI E INDIVIDUALNO.AMA BAREM DA SE PAZI KADE SE PUSI I DA NE SE DOVEDUVAAT ONIE KOI NE PUSAT DA BIDAT ZAGROZENI...

PUSENJETO STETI AMA NA NEKOI IM E NAVIKA TAKA DA NE MOZEME DA IM ZABRANIME DA PUSAT,SAMITE NA SEBE SAMO SI NASTETUVAAT...:toe:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Сум запалил цигара не викам не, но не можам да продолжам да пушам некако многу без везе ми е и ептен штетно е. А самиот дим на цигарите ми смета многу повеќе одколку самиот да земам и да запалам некоја цигара. причина незнам али сепак останувам до тоа дека не пушам
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Јас мислам дека поентата е да им се докаже на младите луѓе ( од 10 години па дури и помали ) дека тоа е штетно и да не почнат да пушат!!! Јасно е дека неможеш да му речеш 'непуши' на човек којшто пуши со години!

Грешам ли ?
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
грешиш... се е до воља... ако сака да пуши ке пуши па колку сакаш ти тупи си глаата да му кажеш дека не треба така.... ако сака да се откаже ке се откаже...
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
аа да бај д веј и ја сум против... :)


не спамирам само сум мрза
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Да не се пуши никаде воопшто!!! (некој може да ме убие за ова :))
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Јас не би пушел.Ама не ги осудувам ни тие луѓе што пушат-нивен живот
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
НЕ :nenene: !!! сеа тој е фраер кој не пуши, а не тој што пуши:wink:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
ја да си се пофалам не сум запалил цигара 20 дена,а за пушењето па на никого не можете да му кажете што да прави со својот живот некој ќе свати некој не дека пушењето е штетно но сепак треба сам да ги увиди некои работи џабе зборење
 
H

-HRO

Гостин
Niti pijam niti pusam!Super mi e vaka!Niti pivo ijam probano niti vino!Definitivno sum protiv!Inace si pijam 100 % ceden sok od ovosje-priroden!
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom