Да се изневери или не?

Д

Демијан

Гостин
Да.Затоа што кога сакаш некој,кога веруваш во врската,нема да потклекнеш на ниедно искушение.
Пр: 2-3 години во врска со една личност.Се што можело да се направи сте направиле, сте се гледале неколку пати неделно,настанува некоја монотонија во врската, виздосадува т.е. не е исто како што било на почекотот.На секој му треба малце промена, потребно му е бар на кратко да избега од таа долга и помалце досадна врска.Јас го кажувам моето мислење,така е за мене тоа.Немора да значи дека за сите е така.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Пр: 2-3 години во врска со една личност.Се што можело да се направи сте направиле, сте се гледале неколку пати неделно,настанува некоја монотонија во врската, виздосадува т.е. не е исто како што било на почекотот.На секој му треба малце промена, потребно му е бар на кратко да избега од таа долга и помалце досадна врска.Јас го кажувам моето мислење,така е за мене тоа.Немора да значи дека за сите е така.
Добро таа монотонија можете заедно да ја промените, да смените нешто во врската, да направите некаков нов договор, нешто поинаку да биде. Не значи дека на првиот знак на монотонија или криза во врската треба да се џитнеш во туѓи прегратки. Зарем заради една вечер ќе ризикуваш да уништиш врска од 2 - 3 години? Кога сакаш, битно ти е да направиш се за врската да успее, нема да ти се битни други девојки или да смуваш друга. Сепак треба да ги имаш во предвид и чувствата од другата страна. Убаво би ти било да ја повредиш девојката? Изневерувањето е нечесен и кукавички чин кој сака да каже : Ете јас не те сакам више или не можам веќе во врската. Ако не ти е врската како на почетокот, тогаш прекини ја и започни нова, не варај, затоа што може да повредиш некој.

Добро, нормално кажуваш твое мислење, ама на форум сме за да дискутираме и разменуваме различни мислења нели? :smir:
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
uff toa izneveruvanjeto e strasna rabota :))koe e iskusenueto?pa ne znam valjda moment na slabost,ke pronajdis nesto vo nego sto go nema momentalniot partner,mislam deka treba mn malku za toa da se sluci...
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
3
во ситуации кога сме пијани, налутени со партнерот,имаме желба за одмазда и слично доаѓаме до искушениа за неверство.но сепак мислам дека ниедна причина не е доволна за да се оправда тоа....дефинитивно не сум за изневерување.а доколку знам дека алкохолот ме прави нестабилна и ме става во искушение нема да го консумирам во моменти кога сум излезена без него или кога сме налутени. :back:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
ми се има случено да изневерам...
али на раат не се спие така
моментот беше една девојка што и пред тоа ми се свиѓаше ое до момент да ми се пушти..
незнам зошто али срце не ми даде да ја одбијам..
и знам дека згрешив али...тоа е
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Оваа прилика ја користам да ги изневерам сите што ме знаат и што ме читаат пред мониторите.
Ми се десило еднаш али не го ни рачунам пошо не ни беше некоја врска тоа уствари.Онака само тепање време. А и си кажав јас уствари. ЈБГ мислеше дека се заебавам.:)
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Вие скорпиите секогаш сте биле чудни
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Дефинитивно не.Ако веке толку ми се свига некој најпрво би му раскинала на дечко ми и потоа би направила нешто со друг.Мразам неверства и лаги...:pipi:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
misalm deka ako ljubovte e iskrena i vistinska nikoj nema da izneveri ili da podlegne na kakvo bilo iskusenie ili zemno zadovolstvo,iskreno jas sum vo vrska 1 godina i 8 meseci i nemam iznevereno nitu vo misli:pipi:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
486
Поени од реакции
6
Дефинитивно ДА. (Да не бидеме лицемери.)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Никако...Неверството е втора најлоша работа после убиството...Ја погазуваш својата личност, ја рушиш довербата кај партнерот и уште успеваш да го направиш партнерот подоле од го*но...
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Да.Затоа што кога сакаш некој,кога веруваш во врската,нема да потклекнеш на ниедно искушение.
Awsome!

Не би изневерил некоја со која сум бил спремен да ја одржам нејзината верба во мене. Доколку тоа би го сторил, би згазил на мене. Сум згазил на вербата прво во себе па на туѓата. Тоа нема да ми го напумпа егото, како што некои си го пумпаат со неверство (или не? хуху). Тоа што го правам, секако дека го правам ради тоа што ме исполнува. Така да мој избор е НЕ. :)

Дефинитивно ДА. (Да не бидеме лицемери.)
Можеш да објасниш зашо да?:)

Фраерскиот живот не е више Ин...или е? :) Баш ме интересира...:)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
zamene ne e vo red kako prvo se lazes samiot sebe a potoa partnerot ako nekoj-a go cenis i sakas neznam sto ke dobies so toa :tapp: samo ke go izgubis poverenieto od partnerot a i ke go povredis a mozebi i nego ako veke ne ti znaci nisto samo si onaka so nekoj-a podobro raskini taka barem ke bide pomalku povreden-a otkolku da znae deka ja izneveruvas.Sepak sekoj so svoe mislenje ali za mene ne e vored :nenene:
 
С

Сатори

Гостин
Никако...Неверството е втора најлоша работа после убиството...Ја погазуваш својата личност, ја рушиш довербата кај партнерот и уште успеваш да го направиш партнерот подоле од го*но...
Зошто ли јас мислев дека некрофилијата, педофилијата, силувањето се полоши од неверство?
Не знам... *глупава Сатори*:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom