Да се изневери или не?

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
И со ова ти сакаш да кажеш дека тие што ги вараат партнерите се карактерно слаби луѓе?
Да , бидејќи доколку биле карактерно силни ќе раскинеле пред да ги вараат.. Со самото тоа што постои единка која повеќе те привлекува од онаа што веќе ти е сопатник значи дека треба да ја престанеш врската...
 
Д

Демијан

Гостин
Да , бидејќи доколку биле карактерно силни ќе раскинеле пред да ги вараат.. Со самото тоа што постои единка која повеќе те привлекува од онаа што веќе ти е сопатник значи дека треба да ја престанеш врската...
Види сега,незнам дали си машко или си девојка(мислам дека си девојка) ама на секое машко(зборувам за машки пошто сум,и несакам да зборам у име на жени) му треба нешто ново.Со тек на време настанува некоја си монотонија и тогаш на мажот му треба некоја авантура,така да на многу машки им е потребно некое издувување,т.е бегање од врската макар на кратко.Не дека он цело време ќе ја вара и дека ке оди у исто време со две девојки,како што викаше ти.Неможам да кажам у име на сите ама според мене тоа е тоа.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Види сега,незнам дали си машко или си девојка(мислам дека си девојка) ама на секое машко(зборувам за машки пошто сум,и несакам да зборам у име на жени) му треба нешто ново.Со тек на време настанува некоја си монотонија и тогаш на мажот му треба некоја авантура,така да на многу машки им е потребно некое издувување,т.е бегање од врската макар на кратко.Не дека он цело време ќе ја вара и дека ке оди у исто време со две девојки,како што викаше ти.Неможам да кажам у име на сите ама според мене тоа е тоа.
Ајде?! :shok:
А жените демек не се луѓе? Поинаку ги гледаат работите? Затоа се генерализира дека сите мажи се склони на изневерување, заради вакви коментари.
Спиј ти на тоа уво, и девојка ти ќе те напраи вентилатор, ич гајле немај.
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
116
Поени од реакции
0
Mislam deka poradi edna avantura ne treba da se rasipe vrskata, ama dokolku toa se povtoruva togas toa e loso..:toe:
 
Д

Демијан

Гостин
Ајде?! :shok:
А жените демек не се луѓе? Поинаку ги гледаат работите? Затоа се генерализира дека сите мажи се склони на изневерување, заради вакви коментари.
Спиј ти на тоа уво, и девојка ти ќе те напраи вентилатор, ич гајле немај.
Ти кажав дека неможам да зборам во женско име пошто не сум девојка:helou:.Неможам да зборам за нешто што незнам.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Види сега,незнам дали си машко или си девојка(мислам дека си девојка) ама на секое машко(зборувам за машки пошто сум,и несакам да зборам у име на жени) му треба нешто ново.Со тек на време настанува некоја си монотонија и тогаш на мажот му треба некоја авантура,така да на многу машки им е потребно некое издувување,т.е бегање од врската макар на кратко.Не дека он цело време ќе ја вара и дека ке оди у исто време со две девојки,како што викаше ти.Неможам да кажам у име на сите ама според мене тоа е тоа.
Машко сум ... И склон си на изневерување, твој избор , ти ќе страдаш во животот додека ги научиш вистинските вредности....
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
Sum izneverila,ama sum se kaela i sum bila kako utepana celi tri meseci dodeka ne se smiriv so deckoto i se dodeka toj ne mi prosti!!!Otogas izneveruvanje!!!Ne ni pomisluvam na toa,si imam decko vise 2god i vaka e super!!!Ne deka ne sum doagjala vo islusenie(sepak imam dolga vrska)ama nikogas povekje ne bi go napravila toa!!!Bidejki ne vredi iako bese samo za da mu vratam na deckoto(posto i on me varase mene)!!:nesum:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
А мислиш дека тоа се прави за некој фраерлук? И кој спомна за 2 истовремено? Едноставно така функционира тоа, неможе да биде се совршено.Човек паѓа во искушение, се сретнува убава девојка ти се дава шанса да се омрсиш вечерта...Затоа неможеш да кажеш со сигурност дека нема да го/ја извараш.:smir:
Најчесто се прави од "фраерлук".
Точно човек паѓа во искушение,
но како што реков претходно љубовта се гради со взаемно почитување,љубов,искреност,доверба,......
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Не сум изневерил досега... Со тогашната женска бевме на пауза, и за време на таа пауза еднаш бев со друга, е сеа тоа ако се рачуна... Битно во вистинска смисла на зборот немам изневерено и не планирам, пошо тргнувам од себе, би се чувствувал како гомно да знам дека мојата женска се лижи со друг. Ако имам потреба од тоа да бидам со друга, фино лепо ќе и кажам (се разбира ако ни е сериозна врската, пошо ако е некоја со која сaмо се шемам, шо има да и кажувам :))
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Не сум изневерувала до сега ама... Ако го сакам ќе му бидам верна, ако е слободна врската и ако дојде до нешто нема да се каам.
Сега си имам дечко, си го сакам и не би го изневерила... :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И со ова ти сакаш да кажеш дека тие што ги вараат партнерите се карактерно слаби луѓе?
Да. Затоа што кога сакаш некој, кога веруваш во врската, нема да потклекнеш на ниедно искушение.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom