Дали чуствувате нешто како струја, енергија или Светлина да протекува низ вас?

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Струја и енергија не, али имам почувствувано Светлина како протекува низ мене.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Струја и енергија не, али имам почувствувано Светлина како протекува низ мене.
Тоа за време на спиење имаш почуствувано и ако е така дали е проследено со пријатни чуства и дали те разбудува понекогаш додека
спиеш?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Тоа за време на спиење имаш почуствувано и ако е така дали е проследено со пријатни чуства и дали те разбудува понекогаш додека
спиеш?
Јас сношти ја сонував Моника Белучи и се разбудив со многу пријатни чуства. Се важи ова?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не. пошто верувам дека ти си минал во неа...
Ми е срам да напишам нешто озбилно во оваа тема, под интелектуалното ниво ми е темата...

ОК?
Ако ти е... пиши ми на профил ќе ти средам за бан од темава :*
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Колку повеќе време поминува таа енергија ќе тече низ се повеќе луѓе.
Да таа тече постојано, ако се наруши текот се појавуваат болести, но овде се работи за спонтан наплив на моменти на големо количество
на енергија со висока вибрација која се чуствува на физички план, кај секој различно.
Ова се случува поради духовната еволуција која е започната.
Вишок на оваа енергија неможе да има затоа што како се менуваме кон суптилното, енергетското поле на човекот е
се посилно и зрачи со светлина.
Кога болна личност се третира со ваква енергија која е со висока вибрација отпрвен тоа може да прави мал дисбаланс но
тоа е поради реакцијата на телото, кое е навикнато да работи на пониска френкфренција но после третманот клетките
го менуваат нивото на вибрирање но тоа е нормално затоа што кога нашето тело и душа вибрира на повисока френкфренција
тогаш сме здрави и среќни, и колку повеќе Светлина односно енергија внесуваме во себе е подобро.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Тоа е Љубовта Божја за која ви пишував, ако човек знае да
простува да биде понизен, да ги прифаќа другите без да ги осудува и кога ќе згреши да се покае преку молитва, но без да се осудува за тоа што згрешил оти само Бог може да суди, а Бог вели не суди за да не ти се суди. тогаш таа љубов тече низ него, низ тебе !!!
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Тоа е Љубовта Божја за која ви пишував, ако човек знае да
простува да биде понизен, да ги прифаќа другите без да ги осудува и кога ќе згреши да се покае преку молитва, но без да се осудува за тоа што згрешил оти само Бог може да суди, а Бог вели не суди за да не ти се суди. тогаш таа љубов тече низ него, низ тебе !!!
Ланската зима ја осетив струјата кога ми стигна сметката. Затоа годинава сум на дрва.
 
Член од
18 февруари 2011
Мислења
16
Поени од реакции
2
Ланската зима ја осетив струјата кога ми стигна сметката. Затоа годинава сум на дрва.
Хаха цар!
--- надополнето: 15 декември 2012 во 20:18 ---
Тоа е био-енергија и секој ја поседува.Таа енергија си всушност ти,твоето внатрешно тело.Обично кога се најдеме во опасна ситуација која многу може да не исплаши осетиме како ладен бран поминува низ насТоа е таа енергија,и истата може да се контролира,да ја насочувате.
 
M

Muranyi

Гостин
Обично кога се најдеме во опасна ситуација која многу може да не исплаши осетиме како ладен бран поминува низ насТоа е таа енергија,и истата може да се контролира,да ја насочувате.
Тоа е сензација предизвикана од лачењето(зголемено)на адреналин кое се јавува кога човек се наоѓа во потенцијално опасна ситуација.
 
Член од
15 октомври 2012
Мислења
193
Поени од реакции
49
Postoi staticki elektricitet kaj covekot na pr--ako nosi vo sebe obleka od sintetika se polni so najizmenicna struja.
Zada se prazni strujata treba na zemja da pipne so prst odma ke oseti peckanje mala iskra,druga energija ne postoi kaj covekot i nema potreba od takva energija
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.272
Тоа е Љубовта Божја за која ви пишував, ако човек знае да
простува да биде понизен, да ги прифаќа другите без да ги осудува и кога ќе згреши да се покае преку молитва, но без да се осудува за тоа што згрешил оти само Бог може да суди, а Бог вели не суди за да не ти се суди. тогаш таа љубов тече низ него, низ тебе !!!
Кај православните то е монофазна а акај католиците трофазна струја
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Postoi staticki elektricitet kaj covekot na pr--ako nosi vo sebe obleka od sintetika se polni so najizmenicna struja.
Zada se prazni strujata treba na zemja da pipne so prst odma ke oseti peckanje mala iskra,druga energija ne postoi kaj covekot i nema potreba od takva energija
Kaко бе се полни со струја? :facepalm:

Иначе кога станува збор за ЕМ полиња кај човекот ги има. Срцето е извор на магнетно поле.....се регистрира во радиус од неколку метри. Наежувањето е пример за статички електрицитет, и има врска со "соковите" во кичмата, кундалини енергија и т.н.
 
Член од
15 октомври 2012
Мислења
193
Поени од реакции
49
Kaко бе се полни со струја? :facepalm:

Иначе кога станува збор за ЕМ полиња кај човекот ги има. Срцето е извор на магнетно поле.....се регистрира во радиус од неколку метри. Наежувањето е пример за статички електрицитет, и има врска со "соковите" во кичмата, кундалини енергија и т.н.
Sigurno tise slucilo od kola koga izleguvas ta pecka struja toa e od navlakite ako nese praznis moze dago izgoris tv ili sistemot ako pritiskas na dugmeto za stendbaj rabotam so elektronika procesorot gori ili epromot
--- надополнето: 26 декември 2012 во 11:50 ---
Кај православните то е монофазна а акај католиците трофазна струја
Sto tropas gluposti mono fazna tro fazna naj izmenicnata struja se pretvara vo prava so diodi ili grecov spoj posle se filtrira so el--- kondenzator elektricitet moze dase dobie na mnogu nacini sto te cudi
--- надополнето: 26 декември 2012 во 11:53 ---
Кај православните то е монофазна а акај католиците трофазна струја
Tro faznoe ama 120volti na faza ne kako kaj nas 220 zatoa gineme kako kucinja:vozbud:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Sigurno tise slucilo od kola koga izleguvas ta pecka struja toa e od navlakite ako nese praznis moze dago izgoris tv ili sistemot ako pritiskas na dugmeto za stendbaj rabotam so elektronika procesorot gori ili epromot
Kaj имаш завршено жити кариера?
Не се полни со струја туку со статички електрицитeт. Имаш разлика на потенцијали која се вика напон. И искрата е уствари струјата. А тоа со синтетиката така е, ама објаснувањето на феноменот ти е погрешно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom