Дали чуствувате нешто како струја, енергија или Светлина да протекува низ вас?

Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Дали веќе чуствувате нешто како струја, енергија можеби Светлина да протекува низ вас?
Сигурно дека некои од вас сте го почуствувале тоа, но го
занемаруваат поради страв и себесомневање.
Понекогаш има поголема вероватност тоа да го почуствуваат
луѓе што медитираат, се молат, практигуваат јога и сл.
Тоа всушност е енергија која суптилно не променува.

Сигурен сум дека тука на форумот има луѓе кои почуствувале и кои можеби
ќе сакаат да споделат нешто посебно.
Повелете со вашите мислења...
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Zboruvame za kosmicniot pozitivizam ? Za energijata koja ne poznava razlika pomegu bozjite ( kosmicnite ) kreacii ?? Zborime za energija koja te tera da se osekjas pffffffffffffff .... znam brat ... znam zasto zboris .. mene taa energija mi napravi problemi vo pocetokot dodeka otkrijam deka toa bilo poraka od kosmosot ... sega koga znam sto e, kako e, na kade me nosi i kolku vsusnost mi pomaga ic ne se plasam od nisto ... inace ubavo de razbiram za koja energija zboris.Za taa energija ne postojat zborovi .. za taa energija pole na debata ne e forumot ... taa energija edinstveno se objasnuva so oci i so custva iskazani na drugo mesto no ne i tuka ... kje zboruvame kolku i da sakame za " fenomenov " ... no jas ne bi se vklucil vo debatava.Ako nekoj misli deka moze da ja opise silata na ovaa energija togas e nogu egocentricen i sebicen mislejki deka vo sebe ja krie celata filosofija na kosmosot i pritoa mozejki so krajna definicija i iskaza da ja iskaze silata .... ne postoi takvo nesto zatoa sto nie nemame kapacitet da go iskazeme toa nesto osven da go osetime.
Jas toa go osekjam i znam deka i drugi go osekjat, no nema da mozat site.Na patot kon svetlata energija nogu kje se zagubat, nogu kje poludat, nogu kje se zabravat .... no kje ima i takvi koi kje stanat nesto kako covek ideal.
Za se treba vreme.
Za se treba srce i edni vnatresni usi ( ako moze taka da gi kazam ) koi edinstveno oni mozat da ni go pokazat toa nesto .. inace nikoj drug ne moze da ni go vsadi v glava toa.
Jas od raganje sum presleduvan od taa energija ... i mi e nogu ubavo.Ete kje kazam.3 abortusa na majka mi od tatko mi, 7 pati nadvor od teloto, 20 apcinja ispieni vo obid za samoubistvo, padnav od 3 sprat, i ako ne veruvate i po vtori pat padnav no ovoj pat od drvo duri povisoko od 3 sprat, me pukaa so pistol ne me pogodija, se zadaviv na son so frotirkata vrtejki se od premnogu toplo, prijatelot moj koj si umre znaese na koja data kje umre i da ne redam uste mnogu drugi mooi von telesni iskustva ... seto toa me zbunuvase.Kako mal gledav topki i piramidi sekundi pred da se razbudam nekolku pati ... nogu pati izlavam od teloto preku den bez da sakam i jas samiot ... custvoto e ne opislivo.Zatoa nema ni da se obidam da se iskazam kolku e ubavo toa sto nekogas nekoi raboti me brkaa, me butaa vo depresija, sega prosto za mene se e razlicno ... drug svet gledam .. drugi raboti slusam .. drugi raboti mislam ...
Drugo e brat ... nogu po razlicno e .. i nogu po ubavo e.
Sosema razlicno i po ubavo e ... nemam zborovi.
Mu go posakuvam na sekogo toa nesto.
Leka nokj ...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дај биди малку поспецифичен со насловот, да го направиме пократок, ако мислиш на аурата?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Што со таа енергија?
Дај елаборирај.

пошо одговорот на твојов воведен пост би ми изглеал вака:
-да
 
S

Sagan

Гостин
Се држам настрана од прекидачи, штекери и неизолирани проводници.




*Мозокот произведува импулси кои преку нервите одат до мускулите и другите органи и предизвикуваат контракции / извршуваат наредби. Електрони течат во нас постојано.
 
V

Vollstandig

Гостин
Човекот сака да кажи во врска за космичката енергија која протекува низ главни 7 чакри низ човечкиот организам кои потоа се делат на под-чакри кои изнесуваат над 7000 центри за енергија за секој дел од организмот.

Космичката енергија е универзална енергија, или некој како што љуби да ја наречи виша сила, или обично кажано позитивни вибрации. Човекот работи исто како електронските апарати на позитивна и негативна енергија, така да кога чувствуваме таква енергија, ние привлекуваме позитивна, а испуштаме негативна, исто ко во физиката :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Енергија или струја како што велиш, протекува низ сите нас постојано, некој и обраќа внимание, некој не. Некој ја чувствува поизразено, пример биоенергетичарите. Но не можам да ја сватам поентата на твоето прашање, можеби треба поконкретно да се изразиш.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
znaci covekot sakase da kaze dali ja osekjate univerzalnata poraka na kosmosot .. toa e onaa energija koja ne sleduva za nekolku godini a se slucuva vekje vo momentot ... podgrevanje na pocvata ako mozeme da go kazeme ;) ... taka da ne mora da znaci konkretno prasanje .. moze prasanjevo na temata da bide, cusvstvuvate li nesto cudno ? Nesto kosmicno ? Nesto sto ve tera da se osekjate razlicni ????? I taka moze da e prasanjeto, no kako i na asekoja tema kje ima i tuka ligavezi koi odgovorite kje gi nasocat u druga nasoka .... zatoa ubavo e prasanjeto.Ja osekjate li energijata na kosmosto koja e univerzalno pozitivna ;) ... cekam da se vkluci covekot da kaze dali sum go razbral ubavo .. bas sakam da znam dali od prva uspeav da go osetam negovoto prasanje.Cisto intuicijata me natera da odgovoram na toj nacin ;) ... Pozdrav ... i bravo za izbrisanite vishok postovi ;) ....
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Tемата мислам дека е доста конкретна и едноставна.
Дали веќе чуствувате нешто како струја, енергија можеби Светлина да протекува низ вас?
Таа енергија за која пишувам позната како е Чи, Ки, Биоенергија, Светлина, Космичка енергија и сл, но таа
енергија всушност е енергија со висока вибрација која сама по себе е Љубов доаѓа од Изворот и е насекаде во универзумот.
Таа енергија понекогаш тече низ нас во мали количини особено за време на спиење односно сон.
Темата конкретно е дали веќе чуствувате спонтано односно природно протекување на енергијата низ вас?
За таа енергија да протекува потребно е човекот да е чист се разбира духовно.
Тој човек не мора да биде воопшто посветен на духовното, но ако знае да простува и да не осудува никого и никоја ситуација и да ги прифаќа луѓето такви какви што се тогаш таа енергија веќе спонтано тече низ него.
Затоа што колку почисто е стаклото толку повеќе Светлина може да помине низ него.

Темата е отворена доколку некој тоа го чуствува да знае дека е навистина убаво и да не го потиснува во себе односно да
се насочи кон негово развивање.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Таа енергија понекогаш тече низ нас во мали количини особено за време на спиење односно сон.

Тој човек не мора да биде воопшто посветен на духовното, но ако знае да простува и да не осудува никого и никоја ситуација и да ги прифаќа луѓето такви какви што се тогаш таа енергија веќе спонтано тече низ него.

Затоа што колку почисто е стаклото толку повеќе Светлина може да помине низ него. !
Ete toa e toa sto go mislev i jas ;) .. So drugi zborovi LJUBOV !

Vrskata so kosmosot i negoviot pozitivizam se postignuva samo so cist pogled na rabotite okolu nas.Znaci samo koga covek od se srce posakuva da se rabotite perfektno organizirani, samo koga covek posakuva da nema stradanje, bez razlika dali e bugar, albanec, bez razlika dali nekoj te tepal kako mal pa sakas da mu vratis, bez razlika na toa dali nekoj e bogat a ti nemas, bez razlika na toa dali nekoj ebe povekje picinja a ti ne mozes ... samo koga covek misli na po visoko nivo, i gi gleda rabotite malku po transparentno i od drugata strana go zebelzuva zrako na noepoznatoto dobro, na nedoprenata ljubov, i ima zelba da go pipne i da go spoznae toa nepoznato dobro a tolku ednostavno, samo togas covek moze da go oseti kanalot na ljubovta niz koj tece kosmicniot pozitivizam.
Ete eden mal del od toa, kako bi izgledalo.Ako povekjeto od vas go mislat istoto koe e ispeano vo pesnata, togas ste na prav pat.


*citajte ja lirikata
 

DemijanaX

Sama se farbam!!
Член од
12 март 2011
Мислења
32
Поени од реакции
8
@DJ-93 ....slucajno da ne si odel na predavanja za kosmicka energija?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Tемата мислам дека е доста конкретна и едноставна.
Дали веќе чуствувате нешто како струја, енергија можеби Светлина да протекува низ вас?
Таа енергија за која пишувам позната како е Чи, Ки, Биоенергија, Светлина, Космичка енергија и сл, но таа
енергија всушност е енергија со висока вибрација која сама по себе е Љубов доаѓа од Изворот и е насекаде во универзумот.
Таа енергија понекогаш тече низ нас во мали количини особено за време на спиење односно сон.
Темата конкретно е дали веќе чуствувате спонтано односно природно протекување на енергијата низ вас?
За таа енергија да протекува потребно е човекот да е чист се разбира духовно.
Тој човек не мора да биде воопшто посветен на духовното, но ако знае да простува и да не осудува никого и никоја ситуација и да ги прифаќа луѓето такви какви што се тогаш таа енергија веќе спонтано тече низ него.
Затоа што колку почисто е стаклото толку повеќе Светлина може да помине низ него.

Темата е отворена доколку некој тоа го чуствува да знае дека е навистина убаво и да не го потиснува во себе односно да
се насочи кон негово развивање.
Таа енергија тече низ нас секогаш, а не некогаш. А прекине да тече - физичкото тело е мртво. Има ли блокади у телото и енергијата не може слободно да струи - доаѓаат болести.

Инаку, да - ја осеќам и ја користам таа енергија :smir:
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Таа енергија тече низ нас секогаш, а не некогаш. А прекине да тече - физичкото тело е мртво. Има ли блокади у телото и енергијата не може слободно да струи - доаѓаат болести.

Инаку, да - ја осеќам и ја користам таа енергија :smir:

Мислев за станување проводник на таа енергија за себе.
И за време траење од неколку минути да се исполнеш целосно со таа енергија при што ќе се чуствуваш преубаво
и ќе ја чуствуваш милоста и љубовта од енергијата во тебе.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Мислев за станување проводник на таа енергија за себе.
И за време траење од неколку минути да се исполнеш целосно со таа енергија при што ќе се чуствуваш преубаво
и ќе ја чуствуваш милоста и љубовта од енергијата во тебе.
Ох, грешка у разбирање :smir: Знаеш што, една работа е да ја осетиш како тече - а друга работа е да можеш да ја спроведеш. Секој може - да, ама треба дневна пракса со медитации, чистење на умот, балансирање чакри....и што повеќе се вежба, тоа се повеќе се осеќа енергијата. Не дека тече посилно, него сетилата се отвориле.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
@DJ-93 ....slucajno da ne si odel na predavanja za kosmicka energija?
Ne ... oti ? jas prosto na temava bev premnogu iskren ... navistina od srce si kazuvam kako gi gledam rabotite t.e. da bidam po konkreten kako gi osekjam ... navistina taka gi osekjam rabotite ... a toa sto maliov ne moze da me razbere e cist primer za toa kako nekoi individui nema da imat sansi da go razberat toj mlaz na svetlata energija ....

Se najdobro.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom