Дали често се карате со родителите?

Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Дали често се карате со родителите?

Јас да.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
3.134
Se karav dodeka bev MK... Ama sega ne zaso se slusame vo 3 nedeli ednas... :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Кога бев помала многу често.. И тоа беа некои банални караници како 15 минути подолго излаз или тепање со сестрите, или одење до продавница. Денес ретко се караме ама кавгите па затоа се многу посериозни и на многу потешки теми.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Се карам и тоа ептен многу. Најмногу се нервирам кога ќе почнат да ми солат памет како да сум некое 5 годишно дете и незнам што е добро а што лошо за мене.
 
S

StereoLove

Гостин
Koга како...зависи од расположение,ако сум нервозна ја започнувам секогаш прва кавгата и знам да претерам во некои случаеви.Ама тоа е само кога сум во пмс:)Ме нервира кога ми соли памет така треба така не треба:nesvest:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ne sum se karala bas nesto posebno skoro nikogas,najveke sredno koga imav pubertetski bubacki vo glava,a sega pa ic ,a ne ni imam vreme koga retko gi gledam:toe::pipi:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не многу често. Ако се караме тоа се за глупости и недоразбирања најчесто, викаме по дома :). Порано многу повеќе имаше караници во тој пубертетски период, денес вистинска караница ретко има, ама како што кажа баш Анастазија тоа е за некои посериозни теми. Се со годините :)

Иако настојувам што помалку да се карам. Наспроти мене сестра ми секој ден се кара со моите, неразбрано дете.
Приметувам многу често кај некои блиски луѓе, пријатели дека ептен се караат со родителите и не бираат ни простор ни време, викаат, пцујат ... толку грдо изгледа тоа од страна, ужасно. Мислат дека се качиле на Хималаите ако ги опцујат своите и се испокараат со нив пред пријателите. Со навредување на своите си го ојачуваат егото?!? Не ги разбирам и никогаш нема да ги сватам тие луѓе. Безобразно, ама тоа е некултура и преголемо допуштање од родители и сами се виновни тие. Секогаш треба да се знае кој е родител, а кој дете. Веројатно ќе се свати тоа кога самите тие еден ден ќе се родители.

Малку пошироко ја опфатив темата ама тоа е зашто баш пред некој ден слушав караница на пријателка со родителот и се нанервирав на тој безобразлук. :uvo:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Денеска не, ама како тинејџер да. Најчесто со татко ми беше затоа што имав немирен дух и кога ми го најде џоинтот кога варосувавме :icon_lol:. Тогаш имеше расправии и така....
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Se karav dodeka bev MK... Ama sega ne zaso se slusame vo 3 nedeli ednas... :vozbud::vozbud::vozbud:
кажи шубо ко ќе си оддалечен појќе време :).

Порано не се расправав многу али имаше понекогаш расправии. Сега нема :). Сега само ми одат по газот :). Шо да не ми одат само еден месец - два ми се берат годишно дома
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.068
Поени од реакции
4.716
Ретко.....кога бев помал се каравме повеќе...
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Кога се карам со родителите секогаш е поради училиштето и секогаш иста песна:Учи,учи,учи па јбг веќе!!!:helou:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ххххх е кој не се кара де... секој нормален човек би се скарал.. ја у последно време татко ми неможам да го сватам.. го фаќа андро пауза и се нешо го нервира се нешо не му е е по кеив.. некако негативен станува у последно време.. порано не беше ваков... ако се закарам со него ја терам до крај па и не прам муабет по недела две.. али на крај се добро се завршува фала богу.. :smir:
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Никогаш не се карам, затоа што највеќе што мразам се караниците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom