Дали често се карате со родителите?

Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Во секое време...секојдневна навика ми е :toe:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Нормално. Особено откако ќе пораснеш, и кога дури и пред законот одговараш за себе, на родителите им е тешко да прифатат дека е можно евентуално да сакаш работи што тие не ги сакаат, или да одбереш професија што ним им е апстрактна и непривлечна, или нешто така... Особено се расправам за одлуки што ме засегаат лично мене, а во кои тие мора да го брцнат носот. Сепак, ситуацијата никогаш не станува алармантна, во поглед на тоа кој „победува“ во дискусијата. За моите работи, јас сум свој газда :).
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Се карам но повеќе со татко ми одколку со мајка ми, затоа што таа ме сослушува за се.....
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ретко. Онака директно да се направиме лом никогаш. Секогаш е во границите на нормалата и секогаш завршува за неполна минута и тоа без лутење се разбира.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ретко. Повеќе со мајка ми, особено кога имам вишок време или пак за време на полагања кога сум pставач на масата во собата по цел сервис филџани со кафето што сум го испил. :D
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Баш вчера лом се направив со татко ми,не му се докажува ништо,тој мисли дека е 100% во право.Дури и до тепачка ќе дојдеше,али се воздржав..Никогаш не бил тука за мене,во ништо не ми помогнал..Не зборуваме веќе,во иднина ќе гледам контактот да го сведам на минимум.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.964
Пред недела дена со татко ми се испокарав, го отерав у курац, ми скурчи со неговите вечни муабети дека нешто не може да се направи и ми пукна филмот. После криво ми беше додуше, криво зашто смиреноста си ја поебав пак и зашто гомнаријава се дешаваше пред роднини. Али и јас туп, кога знам дека некој не се мења џабе пробувам да се докажувам. Масата и вратата страдаа малце, ракава добро пројде, 2-3 дена ме болеше само.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Зависи кој од родителите.
Татко ми, неам душа да му се налутам или развикам, а и обратно. Карактерно сум негов клон, имаме исти размислувања, комплетно ме сфаќа, никогаш ми нема повишено тон, иако некад си заслужувам. Обично сам иде да си поправиме муабет кај мене во соба, иаме смирени и продуктивни муабети. :D
Мајка ми, од друга страна, 22 години не научи на кој начин се прави муабет со мене, среќна сум ако еден муабет помине без закачки. Еднаш годишно ме доведува до екстремна лутина, тогаш трескам врати и излегувам од дома.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
истио случај и ко од маја, толку да се немало разбирање за другите, само нервози и кавги да се праеле, не сакам ко ке остарам да сум ко незе, абе по стопати да и се кажува едно исто и џабе те игнорира и си тера по нејзино
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Кога бев тинејџер да скоро секој ден, но сега се променети работите јас сум 30 и кусур години, а моите се преку 60 години така да не ни личи да се караме на овие години, ни на нив, ни на мене !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom