Дали флертувате на интернет?

П

Пепси_

Гостин
Да ми се случило и кул е нема што да изгубиш.

Најголемата опасност тука е со тој што се "дејташ" да испадне многу по грд од сликата ништо друго нема опасно.Али фино лепо ќе си истераш и ако не ти е по мерка ќе си заминиш и готово ДИЛЕТЕ.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Мислам дека нема некоја голема разлика помеѓу запознавање во диско, железничка, автобус и виртуелно ако се отфрли физичкиот изглед кој секако е важен сегмент за една потенцијална врска покрај другото (под ова навистина мислам дека критериумите за физички изглед се субјективна работа), додуша сега со фејсбук се покрива во глобала и тој дел па така горе долу ти е скоро исто, кога веќе ќе дојди до некој состанок ќе видиш дали ќе кликнете во реалност ако веќе кликате во виртуела и дали ќе летаат некој меурчиња од хемијата во воздухот:D.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Дада увек! најбоље начин, јас кога сум сингл не ни искачам од дома да барам дечко,така да ако ми треба партнер палим компјутер и оп ево га:) пројде времето кога искачавме да се шмекаме у диско, сега се шмекаме на фб на форум и остали тракатанци
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
Луѓе.. Општеството да се разбереме е многу гадна работа ..се може да се деси во секакви услови ..
само треба премногу искуство со лажни профили
сведоци сме дека на секој 2500 ти граѓанин му се случува таква фора да оди да се запознае со женска а да го чекаат 50 души во црно..многу морбидно ..се бара искуство јас лично преку нет ги запознав мојте најдобри другари ... но немојте да се изгубите негде во внатрешнината на модемот ..во буквална смисла !!..Не споделувајте секакви видеа слики и содржини за да имате среќна и весела иднина и солидно лајкуван профил хахаха :( :)
--- надополнето: Sep 18, 2011 12:55 AM ---
Дада увек! најбоље начин, јас кога сум сингл не ни искачам од дома да барам дечко,така да ако ми треба партнер палим компјутер и оп ево га:) пројде времето кога искачавме да се шмекаме у диско, сега се шмекаме на фб на форум и остали тракатанци
форум ?!?!?!?!!?!?!?!!?ако има некој што договорил кецање преку форум .. или е легендарно убав или е легендарно паметен ..хахаха трето нема..нема шанси по форум..не сме до толку
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
најмизерен најглуп и најнесоодветен начин да го запознаеш партнерот / партнерката на интернет ( читај 99% на ФБ)... права мизерија! се губи чуството и осетот кај младиве дефинитивно... алооо не туку дремете на фејсбук твитер или гугл плус искочете идете у кафана дискотека кафич правете муабет лице во лице запознајте го партнерот / партнерката нормално како што доликува на едно запознавање и видете се во очи! вака на тастатура сите се романтични шо да ти кажам слаткоречиви начитани сите знаат по 2 3 јазика абе да ти е милина да ги гледаш па и да им завидуваш... па по тоа па сликите кога ке почнете да гледате абе убавини - шо да ти кажам... од убава поубава слика господ здравје среќа и берикет да му даде на оној шо го измисли фотошопот!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Дада увек! најбоље начин, јас кога сум сингл не ни искачам од дома да барам дечко,така да ако ми треба партнер палим компјутер и оп ево га:) пројде времето кога искачавме да се шмекаме у диско, сега се шмекаме на фб на форум и остали тракатанци
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Дада увек! најбоље начин, јас кога сум сингл не ни искачам од дома да барам дечко,така да ако ми треба партнер палим компјутер и оп ево га:) пројде времето кога искачавме да се шмекаме у диско, сега се шмекаме на фб на форум и остали тракатанци
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
пред година ипол го запознав дечко ми на форум(не на овој):pos:
ама излезе дека се знаеме и во реал лајф од претходно
ок, не многу, само се имавме видено и 2-3 реченици муабет ...

и ден денес супер ни е:icon_lol:
 
A

Antigona

Гостин
Не.

Ако си навистина таква пичица или тој мачо мен ( кој мислиш дека си пред пц) тогаш флертување само во живо.

Се она што се дешава по нетов ( флертување, барање швалер/ка , нова врска, ...) за мене автоматки ми дава слика дека оној што е од другата страна кој на некој начин ми се пушта нема доволно храброст, нема самодоверба, не е сигурен во себе , бега од реалноста........
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
форум ?!?!?!?!!?!?!?!!?ако има некој што договорил кецање преку форум .. или е легендарно убав или е легендарно паметен ..хахаха трето нема..нема шанси по форум..не сме до толку
Фала за комплиментите хихихихи:D
 
С

Сатори

Гостин
Оправдувам флертување преку социјални мрежи чисто за билдање его и да биде малку повеќе интересно него вообичаено.Сакам да се зезам и се додека е на зезање немам нешто проблем со тоа.Сепак кога сум во врска, тој факт го потенцирам за да се знае дека не мислам ништо сериозно, напротив.
А да оставам real life boyfriend for an imaginary one ... тоа веќе ми делува како психолошки случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom