Дали сте ѓубриња?

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
Во последно време ми е филм некаква обратна психологија, наместо да им помагам со добар разговор на луѓето почнувам да ги гњавам и да им ги истакнувам негативностите. Добриот збор не помага, а зајадливиот... ќе видиме...
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Mac)) напиша:
Кога треба да се спуштат некои дигнати шмизли на земја...не му ја мислам
Ако е така Џубре сум!
so tebe sum...imam iskustvo so poise takvi i...ednostavno se nepodnoslivi koa vristat, pistat niz skolo...e toas kao im gi spustam...ne daj boze da ste vo nivna koza :zlo: i mn e interesno koa ke pocnat da se nerviraat :pos2:
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
gubre sum za toj sto treba. Sakam da kazam po priroda sum diva, no nesakam da se zaebavam so lugeto. No si imam edno pravili. Ako nekoj me povredi, mi zgazne na zulj on mene ednas jas nego dvapati. Vrvot ke go postignam koga toj nekoj ke zaplace so mene. Zasto najcesto sakam da se boram so zborovi, e golem merak mi prai koga nekoj ke mi zaplace, i da vidis do sega mi uspevalo....
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ме копкало и то многу ме копкало ама никогаш не сум го направил. Го гледам ме зафркава и др. ме понижува и сл. едноставно ќе го одбегнувам, сакал нејќел ќе се повлечи...од досада...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ne sum gubre ali nekad na zaebancija zezam nekoj :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
96
Поени од реакции
15
da sum bila gubre zs izneveriv i toa 3 pati...i se kolnam deka ne sum....koja idiotkaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ѓубре сум само кога треба да бидам.
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Исклучиво кога некој ке ме ака по керамиди. Самоиницијативно...неее!
/me is a very nice person:smir:
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
gubre sum... pocesto otkolku so treba
ama SAMO sprema turbofolkeri, kremci, smizli i princezi
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш,ама буквално никогаш во животот не сум имала желба да навредам некој или да повредам нечии чувства.Знам како е чувството некој да си игра мајтап со тебе,затоа што така му е ќеифот и не ми било баш пријатно,а се затоа што си помирен и срамежлив.
Порано не ни враќав кога ќе ми речеше некој нешто или кога ќе ми дофрлеше некој злобен коментар затоа што не сакав да се карам а и плус тоа едноставно полесно ми беше да си голтнам и да си преќутам.Ама веќе не.Веќе не дозволувам никој да ме навредува,враќам и тоа на многу смирен начин и на многу културно ниво ја спуштам личноста на земја,освен во некои екстремни случаеви кога сум премногу испровоцирана,односно ако ме чепнале за некоја болна точка.
Значи не напаѓам и не навредувам некој без причина или пак прва,ама ако ме напаѓаат,се бранам.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Не сум ѓубре, а би сакала да бидам зашто денес само ѓубрињата егзистираат
П.С.Светот е дојден наопаку:tapp:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Epten treba da zasluzi nekoj, ama koa ke zasluzi.. EPTEN SUM GUBRE.
Znam da kutam i da kutam i da kutam ama koa ke prsnam, ep seaaaaa :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom