Дали сте ѓубриња?

Член од
27 септември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Спрема кој заслужил и тоа колкаво ѓубре знам да бидам ... Моментално една многу ме нервира и на скала од 1 до 10 , спрема неа сум ѓубре на ниво 11 :) Но некогаш и коа ќе ме фатат мајките знам да бидам многу големо ѓубре и кон тие што незаслужиле. И нежалам што сум таква , зш коа утре некој ќе биде спрема мене нема да ме поштеди и фала богу дека ќе вратам со иста мера...
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Јас најневино признавам дека НЕ-не сакам да бидам!! АМА и најискрено признавам дека ДА-се случило да бидам и тоа гооооолемо ѓубре, накај ѓууубриште!!! е тогаш се тешам дека сум biodegredable, издишувам и правам четири добри дела повеќе за да се искупам!!!
 
Член од
11 октомври 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
I'M THE NICEST PERSON YOU HAVE EVER SEEN. NE BEZ ZAEBANCII,MN SUM DOBRA,ALI U DENESNO VREME "MODERNO" E DA SI ZAEBANT,GUBRE I SL
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
da mozebi sum i najgolemoto gjubre na cel svet, ama toa e zaradi toa sto celo vreme se trudev da bidam dobar i na site luge sto gi znaev pristapuvav najiskreno najdrugarski i so najdobri nameri, od koga najdov licnost koja stvarno mi vraka na tie raboti so dobro, vidov deka drugite licnosti samo koristat i zatoa od sega sum mnogu pogolemo gjubre od kolku sto bev, a i mojot znako SKORPIJA mi nalaga na toa odam od edna krajnost vo druga, ili znam sakam da sakam bezuslovno i najmnogu na cel svet, ama poopasno e ako mrazam
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
ooo nikogas ne sum gubre..so site postapuvam vo granicite na normalnoto.ama nekoi luge ocigledno nemaat granici..taka da trpam se dodeka ne mi se prelie..e posle da se pretvoram vo GOLEMO GUBRE:toe:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
па јас би рекол за себе дека сум мало,духовито ѓубренце!значи зезам исклучиво на духовита база.без навреди или страшни критики.и ѓубре сум само кон оние кои страшно ме мотивираат со својата забеганост.
 
U

UnholY

Гостин
Ако е за тоа сите сме ѓубриња..секој има испади и секој понекогаш исмева некој.....ЧОВЕКОТ Е ЃУБРЕ НА ОПШТЕСТВОТО.....
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Понекогаш ми е криво што ја користам глупоста на некои луѓе,за да си го нахранам егото,ама -ѓубре сум!
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Ахх колку ми е мило вака кога читам дека барем 90% си признаваме што ѓубриња сме (за останатите 10% не верувам дека не се, ама треба да се преиспитаат)......Понекогаш се чувствувам дека устава и разумов ни се дадени само за да се вреѓаме, и за греота сме, искрено, али тоа е тоа....па инаку животов не би бил интересен:kesa:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0


За среќа, доволно сум сигурен во сопствената вредност така да немам потреба да понижувам никого за да се чувствувам добро. Стварно е идиотски и укажува на тешка искомплексираност кога некој "го копка" да заебава некого- просто, ако си задоволен со себеси нема толку да ги потенцираш недостатоците на другите за сопствените фалинки да ти изгледаат помали. To each his own, I guess...

Sith
Комплетно се сложувам. Има и други начини како да вратиш на некој што ти „згрешил“, ако веќе дошло до тоа, без да се понижуваш себеси, се разбира ако сте од тие типови на луге што „плаќаат“ сметки :) Иако сметам дека нема потреба од никакви спречкувања ... треба само љубов, мир и хармонија :pipi:

А за тоа дали сум ѓубре? Сум, само кога претерано ќе ме испровоцираат. Ако признаат дека згрешиле знам и да простам. Ретко правам шали на туѓа сметка, секогаш на моја. Како и да е секогаш знам граница и не сакам никого да повредам.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
da mozebi sum i najgolemoto gjubre na cel svet, ama toa e zaradi toa sto celo vreme se trudev da bidam dobar i na site luge sto gi znaev pristapuvav najiskreno najdrugarski i so najdobri nameri, od koga najdov licnost koja stvarno mi vraka na tie raboti so dobro, vidov deka drugite licnosti samo koristat i zatoa od sega sum mnogu pogolemo gjubre od kolku sto bev, a i mojot znako SKORPIJA mi nalaga na toa odam od edna krajnost vo druga, ili znam sakam da sakam bezuslovno i najmnogu na cel svet, ama poopasno e ako mrazam
Леле колку е само ова точно. Како да ме опиша мене :) Секогаш се трудев да бидам се подобра и никого да не повредам, ама сега почнувам да сфаќам дека не е на арно тоа. Треба да знаеш со кого како. Некои не заслужуваат ни зрно од добрина, но лошо е и да повредиш некој што не заслужува. И да, такви се скорпиите, затоа не се чепкајте со нас! :nesum: :pos2:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Аууу!Знам да бидам огромно ѓубре.Па ако ми згрешиш или ме повредиш тешко тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom