Дали сте филмомани?

Член од
14 јануари 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
Би сакала да мислам дека сум филмофил, ама вистината е дека не сум. Да! Имам многу филмови, ама ако во предвид се земе процентот на тоа колку од нив имам уствари изгледано... тогаш не би била филмофил! :) хеххе
А капацитетот на денот е огромен, може слободно да се гледаат по 2 филма на ден, и пак нормално да се функционира :)
Како не бе, ама ајде!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Elle напиша:
Би сакала да мислам дека сум филмофил, ама вистината е дека не сум. Да! Имам многу филмови, ама ако во предвид се земе процентот на тоа колку од нив имам уствари изгледано... тогаш не би била филмофил! :)
Еlle не е филмоман:) или не е темава за вицови:)
нема врска.. јас се сметам за филмоман. најчесто најдувам време за филмови, наутро и навечер, посебно за серии (на ДВД-ја), но не гледам многу телевизија, скоро воопшто не гледам па.. време имам секогаш за мекој филм на компјутер. Тоа е најважно зошто не сум обврзан да чекам некое време во денот...

Се случува некој филм да го гледам по 3-4 пати во тек на 1-2 недели:) но ако навистина е добар!!! НАВИСТИНА!!

пример последно таков филм е "V for Vendetta"
 
Член од
26 јули 2006
Мислења
31
Поени од реакции
0
Da definitivno,ima filmovi sto mozam da go gledam milion pati
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Pa, jas sum filmoman i moze da se sluci nekade da ne izlezam poradi nekoj film, ama dokolku imam obvrski, normalno, obvrskite mi se najvazni od se.:)
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Обожавам да гледам филмови, и сум почестен гостин во двдтека:)
Кога одам дечково секогаш знае шо филм да ми даде, кој филм сум го гледала, повеќе од мене памти:)
Не ми се дешава да не одам на некое договорено место заради филм, ама ми се дешава да закаснам некое време:vozbud:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Обожавам да гледам филмови а оние кои ке ми се допаднат ги купувам и ги гледам по многу пати.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Ич ама ич не сакам да гледам играни филмови, во животов имам изгледано многу малку!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Обожавам да гледам филмови.Порано дури и повеќе.На ден по 3-4 ги гледав.Сега немам толку време ама си наоѓам да гледам.Тие што ми се омилени дури ги имам и дома и ги имам гледано по кој знае колку пати и се напамет знам.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
da sum . milion pati mi se ima sluceno da ne izlezam zaradi nekoj film , makar i da mi e gledan 100 pati ako mi pravi keif - da ke go gledam !!
obozavam da si sednam , da se raskomotam i maraton dodeka ne padnam od zamor - skoro preku nok mi se slucuva ova -
pozZ
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Не можам да се декларирам како филмофил,бидејки само хорор филм може да ме задржи пред тв екран.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Ептен голем , добро у последно време повеќе серии следам ама и тоа се брои :)
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
да многу глеам филмови морам во текот на денот да изгледам барем 2 филма
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ги гледам по 2 до 3 дневно, ако тоа се сматра за филмоман ОК. Па дај пишете кои ви се омилени, препорачајте ми некој добар не мора да е нов. Иначе многу сум по криминалистички, со ограбување казина, банки и сл. или пак некоја романса. Поздрав.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ретко гледам филмови но се случува некогаш да гледам цел ден без престан!
 
Член од
5 март 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Обожавам филмови,но телевизиска понуда понекогаш може и да е разочарувачка и приморан сум да одам до нај блиската видеотека да одберам нешто по мој вкус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom