Дали сте тврдоглави?

Член од
13 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
pa da tvrodglava sum auu i to mnogu ne daj boze inaetot da me fati... ma kolku i da sum greska po moe ke e.. :) :kesa::toe:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Да но не за се.... За некои работи кои ги знам како дишат и се обидувам тоа да го докажам, некој што го гледа тоа прв пат ми соли памет и ме нервира.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Многу сум тврдолглав таков ми е хороскоспкиот знак:kez:.
Инаку подетално да разјаснам-прилично сум разбран како личност и секогаш барам компромиси и се обидувам да прифаќам туѓи мислења.

Најтврдоглав сум кога сум кога знам дека сум во право 100% тогаш не попуштам никако, ама па тука сите сме исти.
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Па, зависи од ситуацијата... Некогаш сум мнооогу тврдоглава, и знам да го истерам по свое, макар и да згрешам, меѓутоа, во повеќето случаи спремна сум за компромис.
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
najvise na svet..sekad mislam deka sum u pravo(yes da ne e taka) i probuvam da go nametnam moeto mislenje .. :toe:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Тврдоглавоста,инатливоста тотално ме опишуваат,и не во одредена мера,ќе се инатам се додека не ми признаат дека грешат,па затоа и често кога ќе види некој дека јас сум кажал нешто што он мисли дека е погрешно ќе смени тема дека ако почнам да се инатам,не може да ме премисли он па што сака нека биде,мојот одговор е точниот и точка,или извичник! Инаку не ја сакам оваа особина ама што да правам,секогаш кога ќе дојдам до конфликт секогаш излегува на виделина...
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Се чудам Poolgirl како немат постирано..ама сигурно од тврдоглавост :pos2:.А иначе, да и јас сум тврдоглава ама та на моменти ме победвит :wink: ај позче :helou:
 
N

navivacka

Гостин
Секогаш сум тврдоглава...оние што ме познаваат знаат најдобро.Никој не може да излезе на крај со мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom