Дали сте тврдоглави?

Член од
6 октомври 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Да, сум тврдоглава но само кога имам право.Кога ќе погрешам за нешто,а сум била тврдоглава се извинувам.Иако такво нешто ретко ми се случува, но имало ситуации.Но исто така имало ситуации каде и покрај тоа што знам дека сум во право, после долго убедување, ако имам работа со особа која е глупава да разбере дека греши едноставно се повлекувам со мојот став но не се трудам да докажувам затоа што тука веќе нема поента да се објаснуваме.:tapp:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Премнооогу!!!Ама понекогаш и знам да попуштам ама во екстремни случаи кога приметувам дека не сум во право.Дури и тогаш тешко попуштам:kesa:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Многу сум тврдоглава поголема мана од тоа мислам дека нема имам некои си магарешки инает.Колку и да се трудам да се спасам од тоа небива али за во иднина си поставив цел да се трудам што помалку да сум тврдоглава:toe:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
многу сум тврдоглав као магаре на мост:nesvest:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Инат сум за некои работи , тврдоглав и инат ? дали е исто тоа незнам
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ако сум во право нормално дека сум инаечија или тврдоглав
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
инает сум и кога не сум во право...и да ми го докажат спротивното, јас се држам до своето...
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
32
Поени од реакции
2
Кога сум 100% сигурен во нешто, нема потврдоглаво суштество од мене. Ако видам дека грешам, се извинувам за тоа.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
За некои работи да, за некои не. Средно :).
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ако сум во право,а некој да не ми признава сум многу тврдоглав.Но,за некои работи не.Така да средно :pipi:
 
Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
Се зависи од ситуацијата.А инает сум и си терам до карај.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
ако запнам господ не може да им помогне да не терам инат :nenene:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Понекогаш се инаетам, но не сум тврдоглава.
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Tврдоглавоста ја гледам како одење до крај водејќи се од своите принципи без разлика дали сме или не сме во право, неможност за побивање на нашите реални/нереални ставови и постапки.
Лично се сметам за полутврдоглава, од аспект на тоа дека секогаш кога сум во право со сите расположливи ресурси и аргументи се обидувам да го докажам тоа , а кога за нешто не сум сигурна или воопшто не сум упатена во одреден предмет на делување, тогаш не покажувам никакви знаци на тврдоглавост , но не сум ни подложна на сугестија за неосновани или според мене неправилни работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom