Дали сте срамежливи?

Член од
6 јули 2013
Мислења
86
Поени од реакции
204
Не баш.
Само кога некој ме фали, кога добивам комплименти па поцрвенувам малку.
Вака за комуникација, запознавање, правење муабет... па тоа ми е јака страна. Ќе се снајдам во било какво друштво, секогаш ќе најдам нешто за што ќе зборуваме и ќе бидам главна и најгласна. Обожавам да запознавам луѓе. Постојано да сум со нови, да комуницирам, да дознавам нешто ново...
Ако најдам работа, би сакала нешто кај што има многу луѓе и кај што треба многу да се зборува, ама ваљда нема да бидам политичар.
Нема потреба од срам, верувам во себе и знам дека нема да се посрамотам, дека не зборувам глупости, а и да треснам нешто ќе се смееме сите, биг диал.
И не сакам многу личности кои се срамат. Ми изгледаат како да им фали самодоверба или интелигенција.
Не ги осудувам, ама едноставно не знаеш што да мислиш за нив, како да не знаат да ти прават муабет, те гледа само и ти вика абе извини ама многу сум срамежлив, тешко ми е да се опуштам, не знам дали ќе се посрамам.
Е аман де, ја не сум човек?
Божем јас се немам посрамено.:giggle:
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
porano da, epten bev stramezliv i vo prodavnica da ne se odelo bree...sea ne sum voopsto, barem vo zivo nemam trema i stram i mozam da zapocnam moabet. osven ak ne sum raspolozen togas nekako ne mi se zbori.
a catovi, fejzbuk, forumi oatanaa vecna misterija za mene, nikako da zapocnam moabet.
 
Член од
2 јуни 2013
Мислења
83
Поени од реакции
42
Не не сум страмежлива кога ке почне некој разговор и јас си упаѓам во него шо и да е само оговарање НЕ :D
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Ја не сум ама ич освен кога неам што да отворам тема
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Кога бев помал, бев срамежлив. Сега воопшто не. Ептен се променив и не сум ни 1% од тоа што бев порано.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
И да и не.....Ко малечка ептен бев срамежлива...А сеа зависи од ситуација и луѓето..Ако е некој отворен онда не сум срамежлива..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Најубавата дефиниција за себе која ја склопив во теков на годините е дека сум несрамежливо срамежлива.
Кој сфати, сфати...:icon_mrgr:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Најубавата дефиниција за себе која ја склопив во теков на годините е дека сум несрамежливо срамежлива.
Кој сфати, сфати...:icon_mrgr:
Се срамиш, а не ти се познава и не го покажуваш ? :eek: :D

ps. Јас сум минимално срамежлив, али и коа се срамам минимално и тогаш сум несрамежливо срамежлив :P
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се срамиш, а не ти се познава и не го покажуваш ? :eek: :D

ps. Јас сум минимално срамежлив, али и коа се срамам минимално и тогаш сум несрамежливо срамежлив :P
Баш така. :)
Порано на пример многу ми беше изразита срамежливоста, се познаваше од километар, ама сега ретко се познава кога сум срамежлива, чак што више се имам расправано со луѓе кои не ми веруваат дека сум срамежлива.
Ако не сакам да се примети, никој нема да примети дека се срамам во одредена ситуација. :)
 
Член од
5 декември 2013
Мислења
32
Поени од реакции
8
Немам поим, некогаш сум некогаш не... чудно ми е и мене како понекогаш пропаѓам во земја од се и сешто, но и како некогаш немам гајле воопшто од ништо па ни срам имам ни ништо апсолутно :LOL:
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Па на темава баш сите кажуваат дека не се срамежливи.:D
реков јас сум срамежлив кога немам што да си кажам обично мулиња се тие таквите типци и срам ми е заради тоа дека многу се пронаоѓам во тоа :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom