Дали сте срамежливи?

Член од
9 јануари 2013
Мислења
38
Поени од реакции
15
pa malce iskreno
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 22:06 ---
pa malce iskreno
--- надополнето: 14 јануари 2013 во 22:07 ---
pa malce iskreno
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
363
На чатови,на фејсбуци,посебно форуми кај што не ме знаат сум народен херој,но при комуникација во живо поготово ако има женско друштво до мене и не сум нешто најопуштен.
 

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
Срамежлив сум кога се запознавам со нови луѓе посебно со девојки, па затоа мислат дека сум арогантен тип. После одредено време немам гајле. :)
 

• Војник •

БОРБА ТЕ ЧЕКА!
Член од
6 април 2011
Мислења
457
Поени од реакции
1.256
Можам да кажам дека во Германија (Каде сум роден и живеам уште) сум повише опуштен одколку да сум во Македонија. Кога запознавам девојки во МК многу сум страмежлив, правам некој грешки на македонски па срам ми е.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
кога сум во ситуација кога не знам повеке што да кажам или да одговорам...тогаш се страмам ...инаку не ...многу сум комуникативна и отворена :)
 
Член од
18 јануари 2013
Мислења
67
Поени од реакции
43
срамежлив сум кога имам средби со некои од спротивниот пол..се додека не се видиме неколку пати па да се опуштам :D
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
19
сум,посебно при запознавање на нови личности од спротивниот пол!
ама после 2-3 чаши све ми е рамно :pos:
 
Член од
30 декември 2012
Мислења
173
Поени од реакции
331
Не сум сега нешто срамежлив, порано бев и ако правиш муабет со девојче незнаеш што да кажиш :D па ќе си почутевме некои 2-3 минути. Убаво е да си малце срамежлив и многу директен не чини особено не кога оставаш прв впечаток, ќе заебиш повеќе отколку да се срамиш.
 

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Не сум срамезлива баш па и затоа не можам да трпам многу машки кои се ептенски срамежливи, па уште ако му треба едно милион години да се опушти, офф леле. :tapp:
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
Срамежлива јас ?????

Ма јок бре што е тоа.....Само ако почнам да разговарам со било кој му нема крај, никој неможе да ме сопре како бамбало сум :pos:
 
M

MIL

Гостин
ne sum nema ni da bidam nekad toa so go sakam mozam da go dobijam ako si sramezliv gabe e , a i ako ne si posakas tesko deka ke ti dadat samite hahahaha
--- надополнето: 6 март 2013 во 14:20 ---
ne sum nema ni da bidam nekad toa so go sakam mozam da go dobijam ako si sramezliv gabe e , a i ako ne si posakas tesko deka ke ti dadat samite hahahaha
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Пред оние кои ги сакам можам вистински да се засрамам, а пред останатите нема никаков срам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom