Дали сте злопамтило?

Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Vo princip ne sum zlopamtilo, ali ako nekoj mi zgresi mnogu togas veke nema prostuvanje
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
samo pamtilo, bez zlo
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Сум и памтило, и злопамтило.
Ако некој ми згреши нешто, му враќам и после една година.
Мразам кога некој ме нервира, кога некој ми оди контра, кога некој ми прави нешто што не сакам.
Се памтам, и веднаш враќам, ама ако во некои случаи не сум во можност веднаш да вратам, ако треба подобро да размислам, тогаш враќам и после неколку дена, недели, месеци, макар и години да поминат, ќе вратам на крај.
Секогаш во се мора да бидам последна(а секако тоа важи и во добри работи, ако некој ми направи нешто добро, веднаш ќе му вратам со нешто уште подобро)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Малку барам многу давам...со малку внимание љубов нежност почит можеш да ми се пикнеш под кожа,али малку згреши ми еее...и тоа колку многу враќам и што е најтрагично никогаш не заборавам ништо!
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
јас сум добропамтило:zlo:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Не воопшто ама ич не сум злопамтило јас на тоа викам било поминало и животот е круг ако јас сум наебал од него тогаш он ќе наебе од друг повеќе така да вистина не се замарам
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
nikogas ne gi pamtam losite raboti mislam deka nema potreba da se sekavame na losite momenti. ne sum zlopamtilo ne sakam da biadam i nema nikogas da bidam.
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Znam da se lutam kako sekoj ziv covek ama najcesto prostuvam za bilo sto i da mi ima nekoj napraveno!!Znam deka i jas gresam i deka ako zgresam sakam da mi prostat pa ako jas ne im prostuvam na drugite kako ocekuvam tie mene da mi prostat!!A za zlopamtilo vo nikoj slucaj ne sum a i ne bi sakala nikogas da bidam!
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Ептен кратко. Но ако навистина се случило ептен лоша работа е тоа ќе потрае малку. А инаку многу брзо се одлутувам. Неможам да издржам да му бидам лута на некој.
 
Член од
22 август 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
Dosta brzo se lutam, ama brzo i zaboravam. A ako e nesto poseriozno togas prostuvam ama pamtam. I vo nikoj slucaj ne vrakjam t.e ne se odmazduvam ili neso slicno :nenene:
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Не сум злопамтило.кој ке памти тојлку многу...затоа веднаш враќам:))
шега..не ги заборавам штетите што ми биле нанесени али...пак тоа не влиаје на идните мои постапки...што значи џабе паметам:)
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
MMMM epa pava jes da pamtam mn ali za site raboti do sea ne sum ZLOpamtilo samo si pamtam za se so se desavalo. Ali za edna rabota so mi se sluci neodamna....... e bogami za taa sum zlopamtilo i za taa rabota moram da se odmazdam :)
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Се правам дека сум али не сум. За памтење памтам и ќе смислам планче како да се одмаздам али увек после се откажувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom