Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

Член од
22 август 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
Definitivno najvekje vreme pominuvam na internet ama ne sum zavisna :nesum:. Da nemav internet nemase ni da sedam na kompjuter zatoa sto retko koga nesto pravam na kompjuter, a da nema vrska toa so internet :toe:
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
seuste sum slab zavisnik od internet ama preminuvam vo psiho, pa taka da ako ima lek help oti moite doma veke raci krevaat
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Ko so mi go staija sea pred nekoj den internetov u soba t.e. mrezno sum ne e bitno so koj :) ...... mn sedam pred PC-to t.e. na net ali sepak ne sum seauste nekoj si zavisnik da nemozam bez net :)
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Abe ne moze da se svati deka sme zavisni ako pomislime deka kompjuterot i internetot e novata tehnologija na komunikacija megu lugeto
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Jas sum, pa za drugite ne znam. Ako nema internet neznam sto ke pravam koga mi e dosadno.
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Не сум, ќе го фрлам сеа компјутерот, многу ми одзема време.
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Да, многу, премногу!!! Од 24 часа 8 спијам, 14 часа сум на интернет!
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Ufff,tesko prasanje :)
Mislam deka ne sum mnogu golem zavisnik i deka bi mozela i bez net,samo bi mi bilo mnoguuuuu tesko dodeka da se naviknam.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Да имаш компјутер без интернет ти е исто како да имаш телевизор без кабловска или надворешна антена, да го користиш само да гледаш ДВД на него...
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Не би можел без компјутер, многу се навикнав, по толку години користење.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Зависник, не знам шо би правел без PC..одма на лексилиуми :)
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Мислам дека не сум :) Сум бил дома и без интернет и без компјутер и сум издржал.Можда првите неколку денови ми било апла досадно али се привикнува човек.поздрав.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
станвам од сабајле и седвам пред компјутер, јадам пред компјутер, се враќам од на школо седвам пред компјутер, се враќам од диско седвам пред компјутер............. не сум бе, не сум зависна, само не можам да дишам без компјутер, а особено без интернет... ништо, морам малку по малку да се одвикнам (хахаххаа да да сигурно) :)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Станувам од компјутер,да легнам да отспијам неколку часа,се будам во 6 да проверам да не имам некоја ПП или мејл,станувам од компјутер идам во школо,не го издржувам последниот час,а нјчесто и последните 2,идам дома да видам да не се десило нешто по нетов,јадење ми носат на биро,за да не испуштам нешто од дешавките по нет...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom