Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Кога станувам насабајле освен тоа што палам цигара, палам и компјутер. седнувам на нет отварам кајгана па после тоа metaldamage(една игра), и идам накај школо. У школо кога ќе влезам одма барам да влезам у информатика за да проверам меил зашто се будам сабајле касно за накај школо. Од школо брзам да стигнам дома зашто на играта ми завршило времето за работа па продолжувам дома, на кајгана по флеш игрици и на мсн. Едноставно нонстоп сум на нет
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Испадна дека сум зависник но успешно се лечам.
Немојте да се смеете, но на работа ни забранија употреба на интернет за лична употреба. Отпрвин беше тешко и болнои досадно....
Ама ете сеа гледам дека можам и тоа да го правам без да влијае врз моето психичко здравје.
Работам во интернет сервис а не користам интернет :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Не знам дали сте...не ме интересира:)
За мене ако зборувам...па што има да ви кажувам :P
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
епа, некои се зависници од компјутерот, кога по цело време зборуваат за компјутер, и цело време мислите им се насочени кон компјутерот. Јас и не сум зависник, тоа го дознавам така што кога брат ми ќе игра на компјутер, јас не чувствувам голема потреба од компјутеров. :)
 
Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
Ne sum zavisnik duri vo posledno vreme mi e dosadno na kompjuter pa i ne sum na nego cesto. Pretezno koga imam potreba od internet sednuvam.
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Бев многу оддамна,али глеам дека и сеа заглибувам.Нема да е вака,нема да сум он-лајн толку многу време.Не е здраво.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Porano bev i toa golem, ako ne sednev barem malku na kompjuter me fakase nervoza se mi se vrtese vo glava deka neso interesno se desava, a ja toa go propustam i takvi stvari.Ali vo posledno vreme ne e taka.Sedam samo koga sum doma i koga mi e dosadno i nemam so da pravam.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
22.313
zavisnik sum. cel den sum pred kompjuterot ,koga ke stanam mi se vrti i me boli glavata
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
ne sum nekoj golem zavisnik, barem ne bev do pred nekoj den koga po vtor pat se registrirav tuka zatoa sto otisol serverot vo januari nesto i sve u pm. ali sea otkako pa se zaraziv so ova kajganava prvo sto pravam sabajle palam com i odma da vidam so novi postovi ima.

AH kajgano zivotot ke mi go unistis :pos2:
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
:raz: абе сме кој повеке кој помалце јас например пола ден сум на pc е па сеа ти види:toe:
 
Член од
29 мај 2006
Мислења
39
Поени од реакции
3
незнам дали сум зависник...веројатно да...пошто кога сум дома,компјутерот ми е обавезно упален,вклучувајќи го и нетот нели,секако...пред школо,после школо...шанса нема еден ден без нет.колку и да имам работа седнуем колку-толку.коа бев летово у Охрид на одмор,незнам како издржав...затоа излеа сањав тестатури и куцкав у сон... :)))))
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
па шо знам не сум некој зависник седнувам на нет коа неам што да правам и дремам ко мисир некој зашто ми е здосадено :toe: а па од друга страна коа ми е скинат нетот имам потреба од него макар и ништо да неправам на pc така да незнам дали сум или не :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Jas sum bagi zavisen, eden den pa da ne sum na net mislam deka kuznej so imam propusteno :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
sabajle koa stanam od krevet prvoto neso so go pravame pritiskam na kopceto turn on na kompjuterot,a vtoroto neso e connect,ne znam mislam deka ne mozam da ziveam bez ovaa stvar,sto e cudno zavisnosta nastanuvase poleka od den na den se poveke i mislam deka denes tesko bi se snasol bes kompjuter i internet,ponekogas koga mi se zaebe konekcijata nekoe vreme ednostavno se nerviram tolku mnogu kako koj znae so se slucilo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom