Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

Б

БејбиГрл

Гостин
Па пред да стаам интернет играв игрици али не бев до толку зависен и бев помалку време на компјутерот!!!Али сеа со интернетов не се мрднав од пред мониторот:pos: па сеа и со форумов па,па,па ......
e ova i jas sakav da go kazam:icon_bigg
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Тоа е новото време на живеење. Want to have fun with you family? Get 360 or PS3.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
888
Ooo не да е зависност! Арно што не е неограничен интернетот, замислувам како би било кад би било :) Инаку претходно исто бев зависник од компјутерот ама помалку, и порационално го користев а сега со Интернет дремам по форуми и MSN и сума сумарум времето лета :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Зависник не сум . :nenene:Интернетот во секој случај во ова време се повеќе станува потреба да дојдеш до бараната информација отколку да си зависен од него. :coffee:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
da definitivno sum zavisnik ednostavno nemozam bez nego.kompjuterot e za se za gledanje filmovi za slusanje muzika za igranje igricki,pa toj internetot me napravi dupla zavisnik..pozzz
 
П

Паган-др

Гостин
Јас од компјутер не сум зависен ама од интернет... Без интернет неможам. Сепак интернетот е основна работа за тој што има компјутер.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
ДАААААААААААААААААААААААААААААААА и тоа ептен сум зависна!Ама повеќе од интернет отколкку од самиот компјутер...не дај Боже да ми падне конекција...здивувам!!!
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
ДАААААААААААААААААААААААААААААААА и тоа ептен сум зависна!Ама повеќе од интернет отколкку од самиот компјутер...не дај Боже да ми падне конекција...здивувам!!!
за жал, исто...
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
почнувам на моменти да се плашам од што седам на компјутер многу
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.472
Поени од реакции
5.444
Зависник сум, а и сум носел последици од ПС-то, ми потекоа прстите :lol:
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
До пред 6 месеци бев зависен само од компјутерот, седев 10 до 12 саати на него. Кога ставив нет не можам да се тргнам од пред монитор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom