Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Доколку немам интернет на компјутерот не сум зависен од него.Ама доколку имам интернет по цел ден киснам на него :nesum:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не сум зависна..еднаш со мама се испокарав и ми го исклучи интернетот еден месец ама не осеќав некоја потреба..ама нешо шо најпоќе ме нервират е кога ми паѓат конекцијата..тогаш им се јавувам и цело време им се дерам како ќе го сменам интернетот доколку не го напрат:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Зависник од интернет да ама од компјутер дефинитивно не. Не е интересно да чмаеш на компјутер ако немаш мсн и кгн :)
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
189
Поени од реакции
2
Повеќе сум зависен од интернетот отколку од компјутерот.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
од компјутер не сум многу...
ама од интернет суммм зависен ептен...
ке испоубијам некој дома ако немам интернет...:pos2:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Па да.. Зошто? Па бидејки сакам да бидам во контакт со лугето цело време (јес, мсн :) ), не се знае кога некој ке треба да ти каже (или ти нему) нешто а никако освен преку писи не можаш да контактираш со него, а и игри за занимација да играм кога нема што друго да се прави.

Само колкава е разликата кога имаш и немаш интернет... Многу се нервирам (не баш да се нервирам, ама се чувствувам некако изолирано, неможам во контакт да стапам со лугето) кога конекцијата ке ми падне или кога сметката ке касни 2-3 дена па од К..нет ке ме исклучат...
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Сум зависник, али од интернет.

И кога ќе падне конекцијата, кризирам секогаш:pos2:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Незнам за другите ама јас сум зависник:toe:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
па може да се рече сакал или не некако се навикнуваме кога сега скоро секоја работа се врши со помош на компјутер
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Зависник од интернет со тапија заверена кај 2ца нотари...
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
не да сум зависен ако не седнам пред компјутер барем еднаш во денот неможам да издржам и зависен сум и од интернет и од компјутер кога не сум на интернет играм некоја добра игрица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom