Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

TomErulz

iPhone Freak
Член од
21 февруари 2005
Мислења
62
Поени од реакции
0
само од интернет :)
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Е шо демек за друго ништо не го користиш PC-то!?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
poo ke treba bolnica da otvorat za lecenje zavisnost od kom i net :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ne da treba nemozam da se otarasam od internetov i od wow i od kompjuterov
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Edno vreme se opsednav so sims,ne stanuvav od kompjuter.Pocna konstantno da me boli glava i da ostanuvam do niedno vreme i si rekov ova ne ke e na arno.Sobiraj si gi partalite i begaj :)Mozam i bez internet,ali sestra mi e skroz.Ne percepira nisto dodeka e pred kompjuter..bolest
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
net zavisnik, non-stop siminjam neso ili ako ne toa ke 'rckam po gluposti samo za da praam neso. A koga ne sum na net, igram Manager. so da praam.......ama top mi e :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Sum ogromen zavisnik ama mozam i bez nego (ako mozam 3 meseci sekoja godina koga sum na letovanje togas sigurno i godina ili dve)
 
Член од
4 март 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
Zavisnik?

Bogami neznam.Pominuvam mnogu vreme.Dodusa kreativen sum,ne surfam za badijala ama sepak...
 

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
за жал,да.
и од двете
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Со постовиве искрено ми личите барем мене дека сте ГОРДИ на тоа што сте зависници од компјутер, да не напоменувам примери ама мене некако глупо ми изгледа...и јас играм WoW, и јас имам пуно нет френдс со кој чатувам и многу многу друѓи работи со кое што можам да кажам дека во секое време можам да го остаам компјутерот.Мене искрено некако би ми било...како да кажам "шубе" , да се истакнувнам пред општеството дека сте зависници а НЕ сте.Мислам дека се повеќе и повеќе компјутериве прераснуваат во болест, а не во зависност.Но како и да е ВАШ е животот, ова е само моето мислење кон оваа тема, поздрав и се најубаво!
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Тотално го подржувам никола alias Swifty за мислењето...
Компјутерите на модерното време претставуваат патолошка болест..
На пример јас компјутерот го глеам како занимација не како потреба..
точно е дека поминувам доста време на него но мене ми е изборот тој..сум избрал да се занимавам посериозно со компјутерите и нивна администрација..
апсурдното е што родителите им дозволуваат на деца под 10 години да киснат на компјутери многу долго..
овозможен им е пристап до секакви информации (кои што не често се штетни) и освен тоа стануваат компјутерите штетни по здравјето..
ама како што видов од претходниве постови ..и како што никола кажа КАКО Е МОЖНО ДА СЕ ГОРДЕЕТЕ СО ТОА ШТО СТЕ СТАНАЛЕ ЗАВИСНИЦИ ПД КОМПЈУТЕРИ??
Ај да ве видам гордејте се со болест например ГАСТРИТИС? или со ПРОЛИВ?
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
зависници сме од интернет. од компјутер можда не толку ама од интернет да.
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
И без интернет и без компјутер неможам да издржам.(најмили ми се)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom