Дали се успивате наутро?

Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
Јас пак, кога ми звони алармот, само го откажувам(значи кога сум поручек само), претискам на едно копче и имам уште 10 мин. Ми се случувало од 9ипол, до 11, се да откажувам за 10 мин - Мизерија.
И да, често ми се случува да се успивам. :kesa:

isto i ja, komaj svak d´n se uspivam, pola sat porano mi zvoni alarm ali džabe, dok ne projdev 3 alarmi nema šanse da stanu
:toe::toe::toe:
zaebano e kd ke se osvestis posle 4. ili 5. alarm t.e. 10-20 min pokasno
USPAJA SAM SE!! :kesa::kesa::kesa:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Ако си легнам касно се успивам, ако си легнам таман ке си станам, многу ретко да се успијам.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Јас и да не се успијам, ќе каснам кај и да е...Проколната сум со вечно каснење...Инаку прилично често се успивам...:)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Ретко се успивам. Ретко каснам. Не е штреберство и напнатост. Сплет на околности и карактер.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Никогаш не се успивам, кога треба да станам рано, станувам без некоја поголема потешкотија :helou:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Dodeka odev osnovno i sredno nemase sansi od pricina so baba mi me budese i ne dopustase da si prodolzam...e sega sum na fakultet so nezadolzitelni predavanja taka da ako ima mnogu rano lekcii ne odam:)) Inaku ako e nesto vazno nema sansi da se uspijam
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Па не баш ама ако се успијам брзо се мијам се облекувам и на време стигам.
 
D

Daftie

Гостин
Порано ич не се успивав, ама во последно време многу сум уморна и малку спијам, па секој ден сé покасно и покасно станувам:kesa:

А си имам поставено минимум 10 аларми на секои две минути пошто исклучувам и си продолжувам, ако треба да станам во 7 првиот аларм ми е во 6.40. Последнава недела ниеден не памтам да сум слушнала... кома сум до даска!
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
3
jas nikogas ne sum se uspivala a ni sega, ko naviena sum duri nekogas i predvreme se budam a sega stanuvam vo tekot na nedelata vo 5 i 30 ama zatoa za vikend spijam po 16 h
. :vozbud:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Ретко ми се дешаваат такви работи
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Ауууууууу.. Шо да ти кажам.. Шо се вика не можам да поминам една недела у школо а да не се успијам [башка само прва смена идеме..]. Ретко онака кога да не се успијам.. Причина : Легнување касно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom