Дали се успивате наутро?

Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Компанијата "Рајс анд шајн" претставила на пазарот апчиња направени од неколку видови на витамин Б , аминокиселини и семки од гуарана за кои тврдат дека ќе стават крај на утринската зашеметеност и чувството на нервоза на луѓето кои не сакаат да стануваат рано. Апчињата "разбуди се навреме" давале дополнителна енергија и зголемен имунитет на организмот , го подобрувале расположението и позитивно влијаеле на варењето на храната, циркулацијата на крвта и меморијата.Сепак пак е потребно часовник или некој да ве разбуди но сето тоа ќе било попријатно.....
Дали и колку често Вие тешко станувате наутро и колку редовно се успивате?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Многу, последица е: што си легнувам прилично касно....
На школо, факултет, и не ми пречеше.... можеш и да дремнеш, да излезиш кога сакаш... но, на работа е зафркнато, треба да си сконцентриран во најголемиот дел од денот....

Па, да, се успивам, но и да станам навреме, ќе влечкам некоја мамурлива фаца на мене :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Значи добро би ти дошле вакви апчиња?!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
1
Никако!!! кај спијам по 4 саати па уште и да се уцпивам. Во живот се немам успиено. Малце е чудно ама така е. Сите ми викаат ти си будала!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tapp:
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Ако имам јак мотив и желба за нешто, не се успивам, а ако не..и тоа како се успивам, каснам...како до дисциплина освен со апчиња????
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Да се успивам многу често, а како последица да-намуртено лице! Али да имам една коцка чоколадо се е ок!:kaleber:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Не никогаш не се успивам затоа што станувам прилично рано и да немам обврски.Ни во основно ни во средно никогаш не сум се успала а на факултет нема ни теорија:toe:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Mnogu retko moze da mi se sluci da se uspijam. Ama obicno se budam na vreme poradi toa sto imam lesen son i dovolno mi e da mi zadzvoni mob za da se razbudam.
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Море едни вакви за мене и ке идам ко навиен одсабалје у школо :zlo: :pos2:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
не често али се случува, затоа се тука татко ми и мајка ми 2-3 минути претходно да ме разбудат.
пример треба да идам да возам кола во авто школа од 9часот сум навил саат во 8. ке се разбудам си викам да одморам малце и пак ке заспијам и ме будат 10 минути за 9.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ретко,тоа коа ке легнам покасно to e to
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Сабајлево се успав:tapp: На првите 2 часа не отидов.
Не се успивам често зошто вообичаено се будам и без да ѕвони алармот,ама кога сум премногу уморна ми се случува да не го слушнам алармот или да го исклучам и да продолжам да спијам:toe:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Не. Само еднаш ми се има случено лани задоцнив на ликовно 1 час, иако тешко ми е да станам и сите околу мене настрадуваат кога се будам зашто не ми се зборува и цел ден сум намќор ако не сум наспиена. И секое сабајле си ветувам дека вечерта ќе легнам порано ама ништо од ветувањето.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
па што знам..не се успивам толку често,затоа што мајка ми обично ме буди,ама додека се разбудам ехехехе е тоа е богами тежок и долг процес..
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Голем спанко сум и имам навика да се успијам тогаш кога нешто треба да завршам или да одам негде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom