Дали секогаш треба да се кажува вистината?

Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Да, апсолутно тоа е дели од мојата лична гордост, секогаш сум искрен и сум горд на тоа. Лага прифаќам само кога е во прашање лична љубовна врска:)
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
jas mislam deka tuka gresis najmnogu...deka vo ljubovnata vrska bas sve vistinata treba da se kazva.....osven ako ta ljubov e ,,ljubov'':)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Постојат и корисни лаги..Сум излажала за некој работи и сеа не ми е криво мн ќе ми беше мака ако ја кажев вистината...Се разбира не ја поддржувам лагата и мразам лажење меѓутоа има некој ситуаци кога може да биде и корисна (се разбира тоа треба да е ептен,ептен ретко..)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Постојат и корисни лаги..Сум излажала за некој работи и сеа не ми е криво мн ќе ми беше мака ако ја кажев вистината...Се разбира не ја поддржувам лагата и мразам лажење меѓутоа има некој ситуаци кога може да биде и корисна (се разбира тоа треба да е ептен,ептен ретко..)
Дури и никогаш. Не се случуваат секојдневно такви ситуации па и ретко да се лаже.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Зависи од ситуација и од лагата. Ако со лагата не му штетиш никому или не му работиш зад грб е оправдана. А другите лаги се неоправдани. Заклучкок понекогаш е и подобро да се излаже.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Сакам кога ми ја кажуваат вистината, исто така гледам и јас колку можам толку помалку да лажам али кад се мора-мора јебига :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Mnogu cenam iskrenost i bas poradi toa se trudam sekogas da ja zboruvam vistinata, iako na momenti nosi losi posledici
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ne veke pocnav da gi izbegavam tie situacii jas da bidam kadijata i da kazuvam sto e ispravno a sto lazno ,ednostvano mi e gajle i me zamara taa vistinata,na krajot na kraistata koja sum ja nekomu da otvoram oci.Sekoj neka si go upotrbi mozokot ne nov da si go cuva.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Не, пошто и онака веќе никој не го ценит то и на крај пак ти си крив зато пубо чути си... :toe:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Зависи од околностите во кој сум...некогаш треба некогаш треба да се ќути.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Не зависи од околностите зашто знам луѓе на кои “поради околностите“ им била скривана вистината, и станале неподносливи лигави незнамшто.

Затоа, секогаш постои бесплатна reality check служба.:wink:
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
Obicno site vikaat deka ne lazat!!!Ama vo princip site si podlazuvaat ponekogas!!!I toa e toa,ova neikoj nemoze da mi kaze deka ne e taka!!!Poradi toa sto nekogas na lugjeto im doagja da lazat,a ne deka namerno go pravat toa!!!I toa e toa ,nikoj ne e svetec!!!:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom