Дали секогаш треба да се кажува вистината?

Член од
18 август 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Скоро СЕКОГАШ ја казувам вистината. Сепак не постој таков што не подлажнал за доброто на другите:smir:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
Па не е пожелно секогаш али да речемо најчесто!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Не, никако мислам
Некои работи треба да се кажуват а некои строго НЕ!
 
L

Lezbiangirl

Гостин
vistinata po sekoja cena ...
bidejki ja usvrsiv vestinata na kazuvanje vistinata lesno proagam osven vo nekoi slucai....
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Треба секогаш, според мене. Зошто со самото тоа ако се најдеме во ситуација кога треба да лажеме, значи дека нешто не чини, а ако излажеме, уште толку ризикуваме да се зафркнат нештата.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
според мене вистината е релативна ствари често има 2 краја
знам дека секогаш треба да ја кажувам вистината ама не го правам тоа
и не лажам кога викам дека незнам зошто е тоа така
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
231
Поени од реакции
160
Treba da ama ne bas sekogas zosot vistinata boli(sea toa malce e povrzano so iskrenosta),kako i da e ima slucai koga treba da ja prikries vistinata odnosno da lazes... ama da se glea da bide toa minimalno i za ne tolku vazni raboti da ne premine vo navika...
 
M

marko 1996

Гостин
некогас не зс мозе да се наебе некогас :toe: денес ке се десесо тоа со другарите една кола сме ја отвориле сме рипале, сликале а обезведувањето на сколото се не глеало и кога дојовме у сколо обезбедувањето не викна па ни мирчесе па едвај се извлековме ако ја казевме вистината готови ке бевме :nesvest:
 
H

HITCH

Гостин
Абе ако кажеш ќе се налути ако ќутиш пак ќе се налути многу сме чамушлии ние луѓето јас ја кажувам вистината и ако видам дека се подналутил ќе си ќутам лекција за друг пат
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
да
како на пример јас во 5-то одделение
се скрив под клупата бидејки немав домашно и тој не ме виде
по 5 мин. ме виде и вика што правиш ти таму
јас пак му одговорив
-Ми падна Чантата па се заглавив па неможам да излезам , се заглавиф
и тој ми вика
-Ајде станувај ја поттргнаа клупата и јас иззлегов
па не му текна да ме праша дали имам домашна
љољ
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
абе како и да е, секогаш треба да се кажуват вистината. На некој начин,сите мамиме кога ќе се најдеме во тесно,барем некоја мала лага...ама сепак на секоја лага кратки и се нозете..
 

Troublemaker

Guilty as Charged
Член од
1 септември 2008
Мислења
76
Поени од реакции
0
Интересно прашање... Кога и ние самите луѓе не би правиле грешки, не би морале да лажеме, прикриваме и правеме милион др. работи ние би биле совршени.

Секогаш ке бидам на страната на вистината, но човек не е човек ако не направи грешка и истата не ја прикрие или излаже.
На крајот да одговорам убаво на ова прашање дека не секогаш треба да се каже вистината некои луѓе не ја заслужуваат со одредени постапки. Не заслужуваат да ја дознаат вистината за да не бидат повредени а други не заслужуваат да ја дознаат вистината да да бидат неповредени.

Можеби некој ке се пронајде во овие зборови.. со право бидејќи бев инспирирана по негова вина :wink:
 
K

kat.<3

Гостин
Интересно прашање... Кога и ние самите луѓе не би правиле грешки, не би морале да лажеме, прикриваме и правеме милион др. работи ние би биле совршени.

Секогаш ке бидам на страната на вистината, но човек не е човек ако не направи грешка и истата не ја прикрие или излаже.
На крајот да одговорам убаво на ова прашање дека не секогаш треба да се каже вистината некои луѓе не ја заслужуваат со одредени постапки. Не заслужуваат да ја дознаат вистината за да не бидат повредени а други не заслужуваат да ја дознаат вистината да да бидат неповредени.

Можеби некој ке се пронајде во овие зборови.. со право бидејќи бев инспирирана по негова вина :wink:
Секој заслужува да ја знае вистината, зашто тоа е искреност, нели. Вистинскиот човек не избира со кого ќе е искрен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom