Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Гласав за Не! Затоа што ако ми го стори тоа некоја девојка никогаш нема да можам да и опростам
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
78
Поени од реакции
6
пфффффф....како не го оправдува.....најглупав изговор што некој може да го каже.
Всушност не постои никакво оправдување за неверството.
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
Нема оправдување за неверство ! Било тоа да е пијанство или нешо слично. Глупости, пијан/а бев па те изневерив и сватив дека направив грешка. Епа нема назад, тоа е тоа:wink:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
неверство си е неверство без разлика дали бил пијан или не ако знае дека е ќе потпадне на такво искушение ќе пие со граница да не се опијани и секако тоа не е изговор за да изневери
секако не би простила во ниеден случај па и колку и да го сакам и да имаме супер врска
кога ќе се скрши една коцка колку и да ја лепиш нема да биде иста како и пред тоа и да му простам секогаш ќе го имам стравот пак да не го направи тоа и јас да бидам повредена
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Нормално дека го оправдува... пијан си ебаго од кај знаеш што праиш другиот ден и така не се сеќаваш на ништо.... од пијаниот и лудиот бега мореее....
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
13
Поени од реакции
0
Deka od pijaniot i budaliot bega , da toa e vistina, ama deka ne se sekava i deka ne e odgovoren za svoite postapki vo momenti na pijanstvo toa e cista glupost
ako ne e svesen sto pravi, namesto da ja izneveruva devojkata neka otide vo zooloska i neka ja gushne meckata. Pa neli e pijan i neznae sto pravi ????????
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Нормално дека го оправдува... пијан си ебаго од кај знаеш што праиш другиот ден и така не се сеќаваш на ништо.... од пијаниот и лудиот бега мореее....
се напил чоиекот му се сакало си завршил работа :)

... зависи ако имал за враќање ... ( па натрезно го топмозеле со другарки , сестри , братучеди ... и елај ми елај :) )
 
O

Out Boy

Гостин
:star: Чекајте бато да ви каже нешто :pos:
Овде некој може да мисли дека “непресметливоста“ може да ја искористи како оправдување за делото по кое обично следува “раскинување“, ама од правен аспект (кога неверството би го сврстиле како казнено дело :pos:) законот вика дека кривично е одговорен оној кој со употреба на алкохол, дроги или на друг начин ќе се доведе во состојба во која не можел да го сфати значењето на своето дело или да управува со своите постапки, ако пред да се доведе во таа состојба, делото било опфатено со неговата умисла или во однос на тоа дело кај него постоела небрежност :tv: Правниците институтов го нарекуваат Actiones liberae in causa :)
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Мене па баш ме е интересно да се "плеснам" со некого "на пијано". Тогаш се ми поминува, а нешто кога не се сеќаваш дека си го направил-исто како да не си го направил...плус и ако другата страна НИКОГАШ не дознае дека си го това направил...има ли у опште докази дека нешто се случило?
 
O

Out Boy

Гостин
Мене па баш ме е интересно да се "плеснам" со некого "на пијано". Тогаш се ми поминува, а нешто кога не се сеќаваш дека си го направил-исто како да не си го направил...плус и ако другата страна НИКОГАШ не дознае дека си го това направил...има ли у опште докази дека нешто се случило?
СИДА, подувано стомаче од прејадено гравче, еден куп болешчини од спектарот на ППБ... Повеќе од ова не е потребно :nerv:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нормално дека го оправдува... пијан си ебаго од кај знаеш што праиш другиот ден и така не се сеќаваш на ништо.... од пијаниот и лудиот бега мореее....
Вака може и девојка ти да се оправда.Чим важи за тебе,важи и за неа,што добро момче си бил ти ,права реткост:)
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Според мене пијанството го оправдува неверството.И нормално,гласав со ДА.
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
НЕ - ми се случи такво нешто и не простив... мислам дека е глуп изговорот... Пијан бев, се случи...:uvo::nenene:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Го оправдуват!Еднаш ко сум бил пијан сум го гушкал таксистот, ко незнајш шо прајш , најнетрагично е да ја изневериш девојката, има и полоши работи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom