Дали одите на лов/риболов ?

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Дали одите на лов на животни, на риболов, или не одите на некои такви, да ги наречам, пред се' спортски активности.
Јас на пример, одам на лов, со братучеди, посебно одам бидејќи се качувам на високи планини, пешачам доволно, го усовршувам пукањето, но и ќе излезе нешто како зајак, дива свиња, и друго, па ќе се нагостиме убаво. :)
А, вие дали одите ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Леле јас сум од Охрид и ми е срам да кажам дека во животов немам фатено ниту едно рипче,немам ни јадица ни мрежи ни блинкер.
Можеби сум еден и единствен :nesum:
 
Член од
5 март 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Јас сум заразен за риболов многууууууу!!!!
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Како мал премногу одев на риболов, ама сега не :(
 
Член од
5 март 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Од 4 год.сум рибарче ако некој нешто го интересира нека праша
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
КОј сака да лечи душа и здравје, само риболов му е мајката.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Моето риболовско деби беше во Маврово, фатив едно рипче и се пензионирав од риболов триумфално! :pos:
 
Член од
9 мај 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
Hmm, sum odel nekolku pati na ribolov ama oddamna - posleden pat bevme letovo .. :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
ajde ribari

jas redovno odam na riba vo mavrovo, ama ne kolku za ribata tuku za da napravime dobro djezme i da se veselime, a ne e loso ako fatime i nekoja riba hahahhahaha
hahah!!!!!!!!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не ме интересираат “спортски активности„ што вклучуваат животни, пушки, крв и скара. И се тоа само за забава.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Од Охрид сум, па немам фатено јадица в рака, малку е за срамота, ама тоа е..
 
N

Nephthys

Гостин
PSYtisfaction напиша:
Не ме интересираат “спортски активности„ што вклучуваат животни, пушки, крв и скара. И се тоа само за забава.
Ниту мене!Не знам само што им се врти во глава и како не ги гризе совест оние кои одат и упукуваат без малку совест некое животинче и сето тоа чисто ради забава и задоволство.Би замолила некој од ловчииве да ми го опише кое е тоа “болно“ задоволство што ги тера да одат на лов повторно и повторно...:nesum:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Nephthys напиша:
Ниту мене!Не знам само што им се врти во глава и како не ги гризе совест оние кои одат и упукуваат без малку совест некое животинче и сето тоа чисто ради забава и задоволство.Би замолила некој од ловчииве да ми го опише кое е тоа “болно“ задоволство што ги тера да одат на лов повторно и повторно...:nesum:
епа, секој има различни размислувања. Пример, јас одам на лов, дел за забава, качување по планини, може да се сретне и нешто интересно од природата, а другиот дел за нешто да уловам.

П.С. месото од дива свиња е ептем вкусно, ама ретко некој да го има пробано. :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
ZIKS напиша:
епа, секој има различни размислувања. Пример, јас одам на лов, дел за забава, качување по планини, може да се сретне и нешто интересно од природата, а другиот дел за нешто да уловам.

П.С. месото од дива свиња е ептем вкусно, ама ретко некој да го има пробано. :)
Ти можеш да одиш по планини и да и се восхитуваш на природата и без да убиваш диви животни притоа.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
На риболов имам отидено еднаш,ама се утепав од плачење кога дознав дека јадицата им ги разранува устињата на кутwите wипчиња.:(
Оттогаш,никогаш повеќе,и си останувам на зборот.

А лов...да ми даде мене некој пушка,затворен простор и ловџии преплашени до смрт.Ух,кој лов ќе падне тогаш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom