Дали одите на лов/риболов ?

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Не бери гајле Скул регенеративната способност на рибите во пределот на устата е довлно голема, така што некои капиталци биле фаќани и по 10 пати и враќани во вода, што значи воопто не импречи многу ако малку бидат гребнати на усните.
Инаку како јас би се пуштил во лов во некоја планина, само да иамм добар фотоапарат ко ќе фатам да ги ловам сите животни, инсекти и цвеќенца во кадар , па тоа ќе биде масакар.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
бев еднаш на риболов со дедоми...
по гадно и неубаво чуство неам почуствувано никогаш...кутри рипчиња...си седев јас и не ги гледав што прават со братучедми и уште еднаш не ми текна да појдам!

на лов-никогаш не сум отишла а и немам намера...ловџии-прва помисла на ловџијата од црвенкапа гадни суштества...
Скулгрл напиша:
А лов...да ми даде мене некој пушка,затворен простор и ловџии преплашени до смрт.Ух,кој лов ќе падне тогаш...
ама го кажа ова..секоја чест...и јас друшво сакаш да ти праам?
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Кога би имал можеби малку повеќе време можеби и би отишол во риболов онака спортски, повеќе на зезање, али неможам да се замислам како ловџија.... некако не ми оди тоа...пукањето... Ниту сум пробал, ниту имам желба да пробам.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
606 напиша:
Кога би имал можеби малку повеќе време можеби и би отишол во риболов онака спортски, повеќе на зезање, али неможам да се замислам како ловџија.... некако не ми оди тоа...пукањето... Ниту сум пробал, ниту имам желба да пробам.
аман бе, шо маж си бил ти ? Од пушка дан се плашиш случајно ? :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
ZIKS напиша:
аман бе, шо маж си бил ти ? Од пушка дан се плашиш случајно ? :)
Можеби едноставно „машкоста“ сака да ја покаже на друг начин,освен пукање во невини животни.:smir:

Прити,ќе се договориме срцка.:pos:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Имам ловено и крупен и ситен дивеч, ама јебига, неам среќа, само врапчиња успевам да отепам
Риболовам редовно: кај дедо ми в село ко ќе сум нон стоп со јадицата в раце сум, и еднаш на три месеци одам сабајле од пет до вечер до 11 на риби во слатино, на крапој и сомој :)
 

Pece_nt

Dezuren Samoubiec
Член од
1 февруари 2007
Мислења
198
Поени од реакции
3
Odam na ribolov ama ne tolku cesto samo onaka za zabava.:motor:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
од
Pece_nt напиша:
Odam na ribolov ama ne tolku cesto samo onaka za zabava.:motor:
па, и тоа е дел од лов/риболов-от така ? :)
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
227
Поени од реакции
0
Одам на риболов обавезно. Преку летото одам една недела со спиење на Црна река - Мариово е тоа е вцистински одмор - мобилни нема, луѓе ич одмор од се.
Иначе риби не јадам :nenene:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Billa Bong напиша:
НЕ никогаш:helou:
аман бе брат, па ти како уствари се релаксираш некаде надвор од градот, гледајќи природата, итн итн ? :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
ZIKS напиша:
аман бе брат, па ти како уствари се релаксираш некаде надвор од градот, гледајќи природата, итн итн ? :)
Ало, зар мора да убиваш диви животни и да закачуваш риби на јадица за да се релаксираш во природа?! Демек, пред да се качиш на некоја планина на пример, не те пуштаат без пушка и јадица?!
Можеш да уживаш и без тоа.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
PSYtisfaction напиша:
Ало, зар мора да убиваш диви животни и да закачуваш риби на јадица за да се релаксираш во природа?! Демек, пред да се качиш на некоја планина на пример, не те пуштаат без пушка и јадица?!
Можеш да уживаш и без тоа.
епа, зависи за кого-како. :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
ZIKS напиша:
епа, зависи за кого-како. :)
Се согласувам.Вистинскиот маж е премногу глупав да најде друга занимација освен лов/риболов.

Се прашувам што би направил Чак...
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Прво да се оженам,после со задоволство ќе одам сбајле во 5 саат на риболов!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom