Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
Член од
8 февруари 2009
Мислења
36
Поени од реакции
3
глупости какви магии тоа се бабинидеветини
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
па до некаде се согласувам со тебе
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Психологијата. Целиот свет, целиот разум кај луѓето, сите дешавки, се е тоа резултат на научната гранка, наречена психологија. Мојата психологија не ми дозволува да се наведнам под креветот и да побарам конец заврзан во машничка и пред тоа не ме натерала да идам кај бајачка за да чујам дека некој ми напраил магија, за потоа да го насочам несвесно паметот кон таа сфера, магијата, и се да асоцирам во денот со магија. Психолошката минута додека тоа си го сварила у глава како магија, придонела се наредно да ги биде етикетирано како последица на магијата, од нечија љубоморна мајка на твојата другарка.
Има едно нешто што е наречено универзална енергија. Манипулирањето со таа енергија ќе ти помогне многу во животот. Ама прво совладај ја психологијата. Психолошката минута кога мозокот помислува на магија.
A ne mislis deka tie bajarici se na nekoj nacin psiholozi i deka sepak i tie vlijaat na psihata za polesno da go sovladas toa? Vprocem toa go istaknuvaat i mnogu doktori, psihijatri, deka bajaricite na nekoj nacin vlijaat na covekovata psiha i mozat da se narecat kako uspesni psiholozi, psihijatri.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
A ne mislis deka tie bajarici se na nekoj nacin psiholozi i deka sepak i tie vlijaat na psihata za polesno da go sovladas toa? Vprocem toa go istaknuvaat i mnogu doktori, psihijatri, deka bajaricite na nekoj nacin vlijaat na covekovata psiha i mozat da se narecat kako uspesni psiholozi, psihijatri.
Многу мал дел од нив.
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
Deka ima luge sho pravat takvi raboti vo makedonija ima i toa kako a i takvi koi gi „razreshuvaat“ tie problemi..isto kako virus na PC pa eve ti anti virus program.

Samo shto realno ne mozat tie obichni (pred se zli) smrtnici da imaat nikakvo vlijanie na nashiot zivot i nachin na zivot.

Nie samite sme kreatori na sudbinata vo sekoj moment of zivotot a taa mokj ja dobivame od konstelacijata na univerzumot i silite koi dejstvuvaat na nas (a nie ne mozeme kompletno da gi razberime) i zivotnoto iskustvo koe kako (vo kompjuterski jazik) ni pomaga da nemame „Bugs“

Koga vo periodi zivotot „ne e fer“ sprema nas ko koristime iskustvoto da izlezime od taa faza..a deka zivotot ne e fer site sme i kje go iskusime na eden ili drug nachin.

Lugjeto koi tie raboti gi pravat se prosti, izgubeni vo zivotot i se osekjaat bezpomoshno... a mozebi se i dushevno osameni.

Kaj nas vo Makedonija tie adeti imaat koreni vo pred hristijanskoto vreme i ete ostanale i se provleknale niz vremevo...dolgi vekovi porobenost i siromashtija go vovlekle vo narodot toa veruvanje.
 

anon313

O.D.Bloodz
Член од
29 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
ne veruvam vo ovire gluposti oti kako pomal so drugari praevme skara vlegovme vo kokosarnik i dignavme eden petel mu udrivme sekir4eto i glavata u komsiite :vozbud: i bidna so bidna ve4erta utredenta komsikata na kafe kaj nas i slusam od vrata:eii abe v4era pred vrata najdov glava od petel nekoj izgleda magija saka da ni napravi i jas patos na zemja se skinav od smeenje:pos2::pos2: i oj sea veruvaj ti u babini pri4i ne e do magijata do glavata:uvo:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не ни сум помислила,а не вервам дека има некој до толку да е будала пак уште магија да ми фрла.. засеа никому ништо лошо барем колку шо знам немам напраено:toe:
Иначе не верувам баш во магии..
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Nema problem sigurno! Da beshe sega do mene ke te natepav! :angry3:
Postojat magii i toa kako! Koga ke pochustvuvash na tvoja koza ke doznaesh inaku do togash teshko deka ke poveruvash vo takvi raboti! Beshe od edna devojka (nema da kazuvam detali koga, zoshto i kako!zashto ne e za falenje) od nigde nikade edno utro svativ deka 'ja sakam' teroriziranje an mrtvo, morav radi splet na okolnostida se razdelam od nea i po dva tri dena pochna glavata da me boli, dobivav strashna vrtoglavica, so nikoj ne sakav da zboram ama bash so nikoj(koga gledam od deneshen aspekt na rabotiote shto gi pravev togash mi doaga da si ja udram glava od dzid ama toa e), nishto ne pravev, sedev ili shetav sam i vo tishina, pochnav da ziveam samo noke, si legnuvav vo 8-10 nautro a se probuduvav 21-23. Mi smetaa lugeto se mi beshe glupavo... Auu lohsi dve nedeli od mojot zivot! Rehsenie najdov -nema da se pofalam kako i kade, i po samo 1h odkako GO najdov(mi go najdoa drugi) reshenieto seta taa zelba ludost ili ne znam shto ischezna....
Moze ke kazesh deka sum budala ili , shto znam, nenormalen! Moze ke kazesh deka sum bil ludo vjuben vo devojkata, ne e ni toa! Zashto znam deka ne bev i ne sum!
Nemoj ushte ednash da kazesh deka neshto ne postoi i e izmislica radi pari ako ne znaesh so sigurnost deka e taka!:smir:
Dobro moze da go kazes tvoeto resenie kade si g o nasol mozebi ke pomognes na nekoj drug za istoto ili slicno.pozzz
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
А добро, ќе може да пишувате на КИРИЛИЦА? Ме здоболеа очиве од латиница!
 
G

GoddessOfRock

Гостин
МАГИИТЕ НЕ ПОСТОЈАТ. Тие се само дел од човековата фантазија и желба да обвинат нешто што не постои за да се оправдат себи си заради своите недостатоци
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
Jas veruvam deka postojat luge sto pravat magii a ima i takvi sto ja rasturaat.Nedaj boce da ti dojde na glava da vidis kako ke baras spas.Ima eden covek Ilija sto eptem mu veruvam gi kasuva po ime tie sto ti napravile magija.Se naoga na ul Zagrepska br 41 odma do bolnicata vo kozle
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Баба ми знае да ми фрла магии. Ми вика - Пу пу да те серат кокошките!
Е сеа незнам дали е тоа добра или лоша магија али ако е буквално да се исполни баш би било гнасно.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Кога и варев кафе на баба ми ми викаше ,,и на свекрвата да и вариш". Ова би требало да е позитивно(работава ај да се омажиш) ама ја не го гледав така. Али смешки беше кога ќе кажеше така а мајка ми во близина :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom