Дали некогаш ќе дочекаме ТАА да каже АЈДЕ!

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Ај олабавете малку!:helou:Не можете вие да му кажувате на 14годишно искусно девојче!Трн се повлече,Кенгур стварно мислиш дека ќе излезеш на крај!?:vozbud:

Иначе во врска со темата...сум му кажала на дечко ми,зашто не би му!:toe:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
girlll напиша:
1. Od kaj znaes DALI sum devica?
:icon_eek:


Во секое нормално општество би требало да функционира и ова(да ти каже цура ајде), ама кај нас како што се измутирани работиве и сфаќањава на лугето тешко дека ќе дочекаме во блиска иднина...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Мислам дека темава е грешно разбрана.

Не зборуваме за девојка која му вика "ајде" за секс на дечкото, а притоа се во озбилна врска. Тоа е сосема нормално. toae:
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Dali nekogash vi se sluchilo zhena da ve pokani na sex?Mislam.. da go izgovori ona: "Ajde da se ebeme"..."Ajde da vodime ljubov" i slichno, a ne toa da e so shetkanje vo vasheto "omileno" parche nejzin dolen vesh i slichno


De be so koj si se druzel ti?
Curite se mnogu pootvoreni nego so mislis.samo im treba motivacija i otvoren partner...mislam sloboden so ne paga u nesvest curata da mu e svetica.
 
Член од
9 февруари 2006
Мислења
112
Поени од реакции
2
TrTe-MrTe напиша:
Dali nekogash vi se sluchilo zhena da ve pokani na sex?Mislam.. da go izgovori ona: "Ajde da se ebeme"..."Ajde da vodime ljubov" i slichno, a ne toa da e so shetkanje vo vasheto "omileno" parche nejzin dolen vesh i slichno.
Постари девојки се послободни од помладите, знам од искуство или барем мене така ми се случи ама интересно е тоа што не ми кажа АЈДЕ ДА СЕ ЕБЕМЕ туку КОГА КЕ СЕ ЕБЕМЕ
:toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па не им оставате простор да кажат бре луѓе. :pos: Таман ќе реши некоја да предложи прва такво нешто... Ја претркувате зошто немате трпение. :pos:
А и жената е свесна дека нема потреба да превземе иницијатива, зошто кај и да е ќе ја превземе мажот... Па зошто да се мачи воопшто?:icon_lol:
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
PSYtisfaction напиша:
... Па зошто да се мачи воопшто?:icon_lol:
а тоа е мачење ? очигледно си на страната на мажите со признаниево.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Caligula напиша:
а тоа е мачење ? очигледно си на страната на мажите со признаниево.
Мачење, условно кажано. Трудење еве, да не биде ептен мачење.
И како тоа заклучи дека сум на страната на мажите според муабетов?
(Жени не напаѓајте, Caligula греши :pos:)
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Повеќето што ги знам го кажуваат тој збор, но јас мислам дека тоа ништо не менува. Дали таа ќе рече или пак ние мажите ќе молеме, на крај важно е само љубов да има :)
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
egzotik напиша:
Dali nekogash vi se sluchilo zhena da ve pokani na sex?Mislam.. da go izgovori ona: "Ajde da se ebeme"..."Ajde da vodime ljubov" i slichno, a ne toa da e so shetkanje vo vasheto "omileno" parche nejzin dolen vesh i slichno


De be so koj si se druzel ti?
Curite se mnogu pootvoreni nego so mislis.samo im treba motivacija i otvoren partner...mislam sloboden so ne paga u nesvest curata da mu e svetica.
Или пак ти си НАЈфраер на свет.. па сите твои девојки го прават тоа а? :) (не го сваќај ко навреда... немам намера да те навредам)
Како што и е поставено прашањето погоре.. НЕ МИ Е МОМЕНТОТ ја да ја натерам.. да го каже.. него сама да си каже без поттикнување од моја страна.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Абе логично е дека на женското ќе му биде полесно да каже:Ајде да се ебеме ако е во врска со некој, истото важи и за машко-што сте па вие толку послободоумни па да се праите нешто манги дека им приоѓате на жени што само што сте ги запознале со таа реплика...а нема ништо чудно,страшно и необично во таква покана...па не ги поставувајте работите како жените да имаат уплав од секс и дека го имаат само за да им прават мерак на мажите!
На крај краева, што е интересното во таков муабет...АЈде да се ебеме...и он ќе рече епа ајде...и тап у кревет...предигра/исчекување/малку воздбуда никако... ја не гледам ништо убава во таква примитивна покана...поинтересен ми е говорот на телото...особено ако станува збор за некој/а што штотуку сте го/ја запознале...што е страшно во малку старомодно шмекање што ќе доведе до нешто повеќе....ама сепак вие си знаете
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
pa sigurno deka ima i takvi ama kaj nas se po retki:pos: :mist: :cuc: :sekss: (se zezam)
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
мн често јас ја давам иницијативата за секс......... а у остало и зошто да не би......
ем мн ми е убаво, ем дечко ми дојде за 15 мин, horny, just like I'm !!!!!!!!!!!
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Младиќу тоа се дешава и е најнормална појава.
Али ти ако сакаш некоја сред друштво да ти се рашири и да ти рече тури ми го е тоа нема да видиш:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom