Дали некогаш сте се молеле на Господ?

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Секогаш кога ми е тешко се случува да се помолам на Господ.Јас верувам во Бог и религиите и мислам дека во тешки моменти само вербата може да помогне - но се разбира не во невозможни моменти(но некогаш и тоа знае да се случи).Јас мислам дека секој човек треба да има верба во нешто и некоја цел во животот.Поздрав и толку од мене

"i love you, o`lord, my strength"
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Треба човек да има верба во себе и да биде решителен. Не верувам во никакви религии и не се молам на господ затоа што не ми треба некое семожно замислено суштество да ми помага во животот и да ме води. секој сам си го одредува патот..
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
227
Поени од реакции
0
cudni raboti se molitvite no znam edno- deka pomagaat
kako mal stanuvav navecer vo son i si se setav nesto kako mesecar ama ne tocno. posle toa pocnav da gi kazuvam naj osnovnite molitvi kako OCE NAS i dr i da ne recam za 2-3 meseci prekina se...
 
Член од
3 август 2006
Мислења
92
Поени од реакции
1
НЕ пошо господ не постои и толку... А сите кои се убедени поинаку слободно нека ме негирааат ама со Факти!!!!!!!!
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Да.вчера.Се молев тој што беше до мене,да остане со мене.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Ednas do dva pati nedelno mi se slucuva da se pomolam na gospod...i mi pomaga toa...
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Да. Се имам молено, се молам и ќе се молам. Секоја вечер пред да си легнам го правам тоа. Се заблагодарувам за тоа што сум жива, здрава, затоа што се моите живи, среќни... Но и се молам за работите кои исто така ми се премногу важни во мојот живот.
 

+_Inception_+

Quantum
Член од
30 јануари 2005
Мислења
230
Поени од реакции
2
Сум се молел некогаш, и секогаш кога ми помагало сум мислел дека е до самата молитва. Но сега сфаќам дека не стојат баш така работите. Ако верувате во самите себе во тоа што го правите, не ви треба никаква молитва...
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
walker_girl напиша:
Лошото е што помислуваме на Господ тогаш кога ни е најтешко и бараме нешто од него, а никогаш не ни текнало да му се заблагодариме за некои работи ( и себе не се исклучувам тука )
Кога ми било тешко сум се молела ама едноставно немам навика да го правам тоа... а и не знам да се молам. :nesum:
Точно секогаш се молиме на бога кога ќе ни биде тешко или ко ќе ни треба нешто ... А зошто го правиме тоа ? Мислам дека не е во ред то шо ние го прајме ... ама такви сме ние , ко ќе ни здожежи тогаш бараме помош , а ко ќе ни е се ок , кој ги е** сите останати :S :( ... :tapp: :nesum: :nenene: :tapp:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Sekojdnevno, ne propustam da si kazam nekolku zbora molitva, kako nacin na komunikacija so sevisniot!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
steta sto nekoj od vas ne veruvaat vo Bog i vo Isus kako nas spasitel koj plati so svojot zivot ,a toa e mnogu golema zrtva,za da bideme spaseni i nasite grevovi da bidat prosteni.Treba da mu se molime na Tatkoto sekoj den i ne samo koga ni e tesko tuku i koga ni e dobro znaci da mu se zablagodarime za se sto ni dava.Jas koga se molam gi zatvoram ocite i silno posakuvam Toj da me slusne i da bide so mene...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom