Дали некогаш сте помислиле да убиете некого?

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Glupavo mi e i da pomislam deka imame sposobnost,ili poubavo kazano nedostatok,vo nasata samodoverba, koj ke ne natera na nekoja licnost da i go odzememe pravoto dadeno od sozdatelot-a toe e da zivee denes, zasto nasiot zivot ja pretstavuva bezrezervnata Bozja ljubov.Tokmu zaradi toa mislam treba da si ogromen degerenik za da se sprotivstavis so nesto tolku golemo i sveto!
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
Ne..sum bila povredena ama ne sum takov tip koj bi ubil nekogo
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
PlaYGirL напиша:
Ne..sum bila povredena ama ne sum takov tip koj bi ubil nekogo
имаш пиштол врака а (недај Боже,ова е само пример) некој ти ја убие мајкати (чукни на дрво :)) тогаш???
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Crazy P0Y0L напиша:
имаш пиштол врака а (недај Боже,ова е само пример) некој ти ја убие мајкати (чукни на дрво :)) тогаш???
Аман и ти и Фантом со ваквите екстремни примери. shamar:

Никој не може да се замисли како би реагирал во таква ситуација. А темата и онака е дали некогаш сме помислиле, а не дали би биле способни ако некој ја убие мајка ми, побогу. :icon_roll
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
eci^^^ напиша:
Glupavo mi e i da pomislam deka imame sposobnost,ili poubavo kazano nedostatok,vo nasata samodoverba, koj ke ne natera na nekoja licnost da i go odzememe pravoto dadeno od sozdatelot-a toe e da zivee denes, zasto nasiot zivot ja pretstavuva bezrezervnata Bozja ljubov.Tokmu zaradi toa mislam treba da si ogromen degerenik za da se sprotivstavis so nesto tolku golemo i sveto!
Sakam da kazham, nejkam recham, tuku devojche, koj vika deka e *NEDOSTATOK NA SAMODOVERBA* da odzemesh zhivot?
Jas nemozham, nikad ne sum mozhel, nema ni da mozham, ne ni razmisluvam za toa, no ne e toa nedostatok. Se e, samo nedostatok ne e.
Nikako..
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
u da zuti momenti sum imal.....ali sepak sum izbrojal do 5...sum si vikal eeeej zapri se kretenu
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
da profesorkata po menadzment i taa po angliski vo sredno zatoa sto bea mn katilj zeni i samo me nerviraa, nekogas do toj stepen sto sum posakala da gi ubijam... :vozbud:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Себе, Џорџ Буш, Џери Спрингер, пола Северна Америка и Австралија(без Океанија):zlo::icon_razz
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Само кловновите. Секогаш кловновите.
Лошите, страшни кловнови.









Ах!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Бидејки за се прво кривицата ја барам во себе па во другите,особата што сум сакал да ја убијам сум бил самиот јас
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не. Без оглед каде ја гледам кривицата и колку ми згрешил некој, убиството не ми паднало на памет, освен онаа узречицата "ќе го/ја убијам", која знам и за убаво да ја кажам.
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Па еднаш како мал брат ми ме искрши од ќутек... Ме тепаше со слушалка од телефон и тогаш земав нож и стварно ќе го заколев да не дојдеше пријател еден на моите.. и двајцата ќе згиневме :vozbud:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Во моментот на премногу голема нервоза ти доаѓа да убиеш некого но сепак нема да можеш кога ќе размислиш какви ќе бидат последиците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom