Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
не не му буричкам по мобилниот тоа е негова приватна работа како што и мојот моб е моја приватна работа и не сакам да ми го чепка партнерот има некои работи кои се навистина лични и не требат да се споделуват со друг
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
И дозволувам на девојка ми да ми чепка во мобилниот затоа што сум искрен кон неа и немам што да кријам,иако некогаш имало непријатни пораки,но ако таа не треба да дознае за нив,незнам тогаш кој:)!Jaс неа многу поретко и чепкам зошто и верувам во она што ќе ми го каже па затоа само ја прашувам дали има нешто интересно во мобилниот:)!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Бреееј никој не чепка, не ми се верува колку сме ниее фини:vozbud: Браво за нас. Ама нормално е да не се гледа што како ако имаш доверба во партнерот немаш потреба да проверуваш, е сега ако постои љубомора тогаш незнам:toe:
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Koga kako... ne deka sum nekoj paranoik pa ajde sea cekaj da vidam koj ti titna,ama cisto informativno onaka :):):)
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Јас него не,ама тој мене ДА.Нон-стоп ми чепка и ме вади од контакт.Мислам дека таквото чепкање во мобилниот означува тотална недоверба во партнерот.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Малку ми е глупо тоа. Ако се има доверба нема потреба. Лично, ако мене некој ми чепка по телефонот, значи нешто се сомнева во мене и обратно.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Немам никаква потреба од тоа.. ниту некоаш сум помислила да чепкам.. го земам единствено ако треба да свртам некаде од телефонот.. да пишам порака во негово име.. и слични работи.. :smir:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
pa so znam...mnogu retko epten onaka nekad ke zeam da gleam sliki i takvi stvari....ama mn retko.......
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Јас него не,ама тој мене ДА.Нон-стоп ми чепка и ме вади од контакт.Мислам дека таквото чепкање во мобилниот означува тотална недоверба во партнерот.
Па врзи му еден шамар, што го гледаш... ти него смееш, он тебе не!(околу шамарите). Основни постулати на една врска:
1. Почит
2. Пријателство
3. Флексибилност
...
n. љубов (или секс уатевер, шо ве врзуе да сте заедно... ама Н, не значи Најпоследно, туку не влегува во основи, без него ништо не бива)
 
V

Viktoranius

Гостин
Па врзи му еден шамар, што го гледаш... ти него смееш, он тебе не!(околу шамарите). Основни постулати на една врска:
1. Почит
2. Пријателство
3. Флексибилност

...
n. љубов (или секс уатевер, шо ве врзуе да сте заедно... ама Н, не значи Најпоследно, туку не влегува во основи, без него ништо не бива)
Викторе ја заборави довербата, оти врска без доверба во партнерот не успева.:wink:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Според мене не треба. Мене лично не ме ни интересира мобилниот, баш ми е гајле, зашо на мобилен кога си има домашен телефон :vozbud:. Не озбилно, глупа работа ми е да чепкам по пораки и мисд колс и слично. Ако веќе ми е за чепкање, на мојот моб ќе си чепкам :xaxa:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Заедно си чепкаме, т.е. меѓусебно. :)

Јас кај нејзиниот, таа во мојот. Не е прашање на довербата, туку онака ради забава чисто. Се зезаме. :)

Не е ништо страшно, башка ако таа не ми ги знае сите тајни, кој друг би можел...

А за приватноста, меѓу мене и неа, има приватност, но за други работи.
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Па врзи му еден шамар, што го гледаш... ти него смееш, он тебе не!(околу шамарите). Основни постулати на една врска:
1. Почит
2. Пријателство
3. Флексибилност
...
n. љубов (или секс уатевер, шо ве врзуе да сте заедно... ама Н, не значи Најпоследно, туку не влегува во основи, без него ништо не бива)
хехехехе ... па да,изгледа ќе треба да заигра сукалото оти вака не оди повеќе:wink: а за постулатите ... па во право си ... (само ова малку ме буни под н,колку шо разбрав според тебе љубов = секс ??? или можда грешно те разбрав ??? )
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Може да се случи да чепнам чат-пат онака од досада, ама многу мрзам кога он ми чепка, зошто имам чувство дека е од некакви чудни љубопитно-контролирачки побуди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom