Дали на некој му е најден телефонот ако бил изгубен или украден?

Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Што значи мојот смартфон некој ке си го користе без картичка и јас нема да си го најдам никогаш :mad:
Што ќе му е твојот смартфон без картичка на некого?Мора да стави картичка за да го користи за интернет,разговори итн.Пријави во полиција,иако тие не се некако заинтересирани да бараат телефони.
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Pa mozis da go koristis bez kraticka za internet i mnogu drugi aplikacii ili da go koristat kako fotoaparat , sekako prijaven e ama ne se nadevam iskreno mnogu
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.548
Pa mozis da go koristis bez kraticka za internet i mnogu drugi aplikacii ili da go koristat kako fotoaparat , sekako prijaven e ama ne se nadevam iskreno mnogu
па неможеш да знаеш IQ на кој левел му е, може бапнал картица :D
али како и да е ако имаш врски ке ти го најдат, на еден другар пред едно 7-8год му најдоа еден праисториски алкател али потегна врски :)
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Треба да го најдат штом си пријавил у полиција, ја така на ми открадоа едни никакви телефони, мака ми беше за броевите, и чисто да видам дали ќе ги најдат пријавив у полиција и немаше 4 месеца оппппп, ги најдоа.Значи ако се стави картица одма ќе го лоцират, освен ако е продаден надвор од Мк тогаш ништо.
 
A

Avenger99

Гостин
Еве и јас да се пофалам :P Вчера ми украдоа смартфон,па бев во полиција им им дадов податоци,IMEI,и се останато,ми викаат ако имаш касмет ќе го најдеме,ако не..Јебига,не се надевам многу..
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Доколку ставите во контакти пр.„Тато„- и го внесете Мијалков со негова фотографија, или „Сестра„- Гоца Јанкуловска ....бидете сигурни дека самиот оној кој го украл лично ќе ви го врати- :pos:
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Вака сеа оставив телефон на клупа и го заборавив,станав си изодив 50тина метра после 4,5 мин. ми текна се вратив со трчање го немаше телефонот,и сеа вполиција не сакаат да поможат дека телефонот мора да бидел украден за да превземат нешто(ова во битолската станица тешки дегени се овде)дали да одам ск да пријавам или џабе е ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom