Дали можете да издржите 2 дена без благо?

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Самиот организам ми е навикнат да "лупам" шеќер у крв, така да во рок од два дена каснувам обавезно нешто благичко, ако не ме фака малце нервоза, али сепак можам да издржам.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
еднаш издржав 5 дена па не умрев, ама имат некој шо не можат.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
mozam , ama ne sum probal do mene se imam nesto blacko
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
bez balgo....dva dena......NEEEEE! :) mozda 1
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Нема шанси... зависен сум од блачко :)
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Bez blago? Gluposti.. I shekerjot e blago, a sheker ima vo se.. sleduva ne
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Mожам!Можам и 1 месец без благо(во смисла на чоколади,бонбони,сладоледи).Сум издржала и повеќе но само во зима ова го можам,летно време не можам без сладолед:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Никој не може повеќе од еден ден да не внесува благо бидејќи самиот организам на тоа наложува...
Без разлика вие што не јадете чоколади и такви работи СИГУРНО внесувате нешто друго што ќе ја задоволи вашата потреба за шеќер :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Неможам да издржам повеќе од саат време нон стоп сум со нкое чоколадо у рака(банџи, еклер) обавезно тоа. Ако нема благо у фрижидер штрајкуем
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
леле еве 1 саатот е а од сабајле изедоФ 3 крембананчиња и 2 реда милка деф. не мозам да издржам ден без благо а камоли 2
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Јас сум човек кој што ни саат не може да издржи,а да не помисли на благо.Во мојата исхрана благото има голема улога.Многу јадам благо,посебно чоколадото(сите видови на Милка) го обожавам и затоа не би можела да замислам да не јадам 2 дена.
______________________________________________________
Chocolates are forever! :eek:jea:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па не сум некој голем љубител на благо, ама организмот сам си бара, па и да не јадам ништо од типичните благи работи (чоколади, колачи, бомбони, торти) два дена, сигурно ќе изедам нешто друго што содржи шеќер...:)

Не сум благо-адикт, во секој случај.
 
Член од
19 февруари 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
се може како не...имено се што се сака се може но кај повеќето тоа е релативно:toe:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Моментеално сум на некоја диета,па еве веке 10 дена немам каснато благо.Прв пат во живот ова ми се случува.Почнав веке да го сонувам,а незнам до кога ке издржам!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom