Дали можете да бидете во љубовна врска со човек што не го сакате?

Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Ако ми е убаво со таа личност, мислам дека можам. Не ја исклучувам шансата со тек на време да се заљубам.
 
Последно уредено:
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
Јас искрено не можам, и колку да ми биде убаво не можам. Ја имав врска 4 месеци, он многу ме сакаше,стварно убаво ми беше со него али не го сакав.. Пробував да го засакам.. али ништо поминаа 4 месеци ја почнав да му се понашам и се мрзев себеси заради тоа и сфатив дека најдобро решение да му раскинам бидејќи ако го влечев уште повеќе потешко би му направила... Немам право да го влечам и да го повредувам со тоа што не го сакав, иако уште на почетокот му кажав дека не го сакам и дека ќе се потрудам он тоа го прифати и продолжи да биде со мене :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Добар дел од врските се изградени на тој принцип. Со евентуална надеж дека некогаш едниот ќе се заљуби во другиот, или до евентуалното финансиско исцицување на другиот.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Можеш да бидеш во врска, ама дека тоа е љубовна, мало морген :D

Пробав еднаш и траеше скоро месец дена, се` додека не се затрескав во друг.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
No way my darling :D
Значи ако не го засакам после 2 излегување,ако не ми се превртува стомак кога ќе се видиме тоа кај мене кажува дека нема ни да се заљубам и дека само време ќе си губиме.Така да фино лепо на време се тргаш :)
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
No way my darling :D
Значи ако не го засакам после 2 излегување,ако не ми се превртува стомак кога ќе се видиме тоа кај мене кажува дека нема ни да се заљубам и дека само време ќе си губиме.Така да фино лепо на време се тргаш :)
Да го ЗАСАКАШ после second date its fucking science fiction...
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Да го ЗАСАКАШ после second date its fucking science fiction...
Ти па баш ме свати во буквална смисла да го засакам. :PСакав да кажам дека ако после 2ро излегување не почуствувам нешто за да продолжам понатака не продолжувам.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
Чисто од куртоазија и демек да се покажам во друштво дека сум у врска, а они не се?
Па колку ли треба човек да биде мизерен да покажува демек „види - ова е моја територија, иако не ми е по ќеф, ама јас си ја поседувам“.
За жал, има вакви врски со лопата да ги ринеш.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
сум одела со некој што не сум го сакала, чисто си го губиш времето и сеедно тие, не се замараш за него, не те нервира. Си кулираш и си гледаш тебе да ти биди убаво. Кога че почни да ти иди на нерви едноставно си ставаш крај и си заминуваш. Според мене cool ствар.;)
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Зашто да не.Ти си во контрола и неможе да си игра таквото со тебе,пошо и да ти раскине таквото нема те боли.Си фураш ко што ти е ќејф,дур те трпи трпи,си тераш свој филм.Еве така ја почнав врската со сегашнава,чисто ради што немав девојка подолго време.Се приметуваше дека ме свиѓа,си викам убава е,не е некоја размазена глупача,можда добро ќе се слагаме,уај д хел нот.И еве уште сме заедно.Колку што повеќе време поминуваше почна да ми прираснува за срце.Али најбитно е што го немаше оној crush и првичен занес кој ги мава машките кога ќе ја добијат онаа по која трчале ко луди.И од коа ќе се фатат се понашаат ко да добиле Ферари на лотарија и се тресат околу неа,и трчаат по газот,и се лигават.Што и доведува до несреќни краеви.:icon_lol:
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
Па скоро секоја врска така започнува,не може да кажеш за некој што го знаеш 10 дена дека си заљубен во него до уши,после некое време си доаѓа она вистинското
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
врска без љубов ... има кај спонзорушите / спонзорите ...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
10.732
не ја сфаќам поентата што би барал да бидам со некоја ако не осеќам ништо, лажна надеж и губење време со погрешна :sick:

а пеперутки кога ке осетам за некоја е тоа не е арно, моментална занесеност и брзо ги иживувам и ајт додека со 2 што сум бил а на почеток сум осеќал само привлечност и милост, идев подолго и ги засакав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom