Дали можете да бидете во љубовна врска со човек што не го сакате?

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.787
...во денешно време ништо необично, дури најчесто е така!
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.304
Поени од реакции
4.651
...па добро,како и се друго на светов,љубовта може да се толкува со безброј интерпретации:)
...човечки будалаштини
 
Член од
19 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
дали можете да идете со човек што не го сакате но сепак ви е убаво со него и сакате да сте со него?
Sekako deka ima i toa so garancija!

No samo vo eden slucaj i nikoj drug, ima pari, skapa kola, im prai kejf zosto da ne odis so nekoj koga ti dava se sto sakas?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
дали можете да идете со човек што не го сакате но сепак ви е убаво со него и сакате да сте со него?
Sekako deka ima i toa so garancija!

No samo vo eden slucaj i nikoj drug, ima pari, skapa kola, im prai kejf zosto da ne odis so nekoj koga ti dava se sto sakas?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Sekako deka ima i toa so garancija!

No samo vo eden slucaj i nikoj drug, ima pari, skapa kola, im prai kejf zosto da ne odis so nekoj koga ti dava se sto sakas?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тогај тоа не е љубовна врска. Како сакаш наречи ја ама љубовна не е.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Тогај тоа не е љубовна врска. Како сакаш наречи ја ама љубовна не е.
Не го лажи детето. Во овој случај имаме љубов кон парите и автомобилот, таква љубов во денешно време е многу честа. Плус гледаш дека и гаранција дава. :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не го лажи детето. Во овој случај имаме љубов кон парите и автомобилот, таква љубов во денешно време е многу честа. Плус гледаш дека и гаранција дава. :D
Ааа да, не ја приметив гаранцијата. Не кажа само коуку гаранција дава?
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
ИМА!!!


Дури и ми имаат признаено дека абе ај не ја сакам до толку(значи ич) ама пуста глума еве демек сум во врска, за секс, слики да се пуштаат ова она...а некогаш и чисто материјални побуди се во прашање (богат дечко-сиромашна девојка, а го има и обратното :D

Е сеа некој може да испадне изгорен од таа врска...али дотолку да си наивен да не знаеш дека некој нема стварно чуства за тебе не знам. или ептен треба да си наивен или другиот да е ептен добар глумец или па ја сфаќаш работата како е и го играш орото понатаму.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Дали можете да бидете во љубовна врска со човек што не го сакате?
Се разбира, кога почнуваш љубовна врска сè уште не го сакаш дечкото/девојката, тоа доаѓа понатаму, ако дојде :)
Ако чекаш да почнеш врска откако ќе засакаш некого, тешко тебе: остана сам/сама :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Дали можете да бидете во љубовна врска со човек што не го сакате?
Се разбира, кога почнуваш љубовна врска сè уште не го сакаш дечкото/девојката, тоа доаѓа понатаму, ако дојде :)
Ако чекаш да почнеш врска откако ќе засакаш некого, тешко тебе: остана сам/сама :D
Па има симпатии бе Виолетче. И тоа е сакање само ептен површно.
Ја мислам дека отварачот/ката на темата ни сам/а незнаел/а шо мислел/а ни шо сакал/а да каже,
а највероватно се работе за тин-ејџ особа.
Пошо самата реценица како шо е срочена е контрадикторна. Љубовна врска аутоматски подразбира сакање. Може да има сакање површно, а без љубов.
Арно си била темата забравена! Шо сте ја чепнале.
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Па има симпатии бе Виолетче. И тоа е сакање само ептен површно.
Ако ти е тебе симпатија, може ти нејзе не си ѝ (и обратно), и автоматски едниот од двајцата би започнал врска без сакање.

п.с. Јас одговорив на прашањето, деновиве ми излегува темата во „Што е ново?“, а немам појма ни кој ја почнал ни зошто
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ако ти е тебе симпатија, може ти нејзе не си ѝ (и обратно), и автоматски едниот од двајцата би започнал врска без сакање.

п.с. Јас одговорив на прашањето, деновиве ми изчегува темата во „Што е ново?“, а немам појма ни кој ја почнал ни зошто
Изгледа и ти не си далеко од тинејџерство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom