Дали лепите постери во вашата соба?

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Имаам како да немам и си уживам во нив,башка поубава ми е собата така,сакам неуредно ....Имам од Pearl Jam,Nirvana,Metallica,Queen,Bob Marley,Whitesnake....
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Дома на постер ги имам Роналдињо и Лила, Дон Корлеоне, Кака и Каролина...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Постери - ЈОК.
Имам закачено рамки со пејзажи,планини,дворци,шуми . . .:vozbud: и една слика од мене :back:
 

Pinkie

†мчтαтσја†
Член од
13 февруари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
2
Ја пред да ја уфарбам собата имав 30постери во собата..а вкупно ми беа 100:vozbud:
немаше место кај да ги ставам:(
и останаа:helou:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
лепам се што ми значело во животот , постери , сликички , фискални што сум купувал работи , карти од концерти , од чоколадца налепници , више и неличи на Ѕид ова :toe:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Јас лепев страници од италијански списанија и такви работи, поинтересно ми изгледаше собата со разќични фонтови :kesa::pos2:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
ех..ја уше си ги чувам али не ми се залепени веќе ..иначе ги имав
од Бритни,до Џастин,до Бред Пит и сите омилени пејачи и актери. Цел ден киснев у соба и ги прелепував, се мерачев ..:pos2:
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
порано сум имал едно 10 само од magic картите =) и + 20,30 некои други од бендови или пак со некој мотив =) сеа чувам само 2 , еден MISFITS и еден bob marley( when u smoke the herb it reveals you to yourself) =D
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Се сеќавам во IV-то одделение, еден убав ден ги собрав на едно место сите „Развигори“, ги извадив од нив сите можни постери, а на ѕидот си ја искажав сета моја креативност во тој момент. :pos:

Од тогаш, одвреме-навреме ги менував постерите, но никогаш не ги ставав нафрлени, туку да изгледаат убаво. :)
Денес конечно приметив дека на ѕидот закржлавени ми останале едно десеттина постери на ѕидот, па фино лепо ги стуткав и ги фрлив во корпа. :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
South Park.
Zakon si se deckite.
I za malku ke zaboravev da vi kazam:
Vo jugoton imate golem izbor na posteri za 190 denari urameni so plasticna crna ramka.
Od pile cicka ima.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Порано цела соба ми беше изналепена со фудбалери партиски симболи.....
сега моментално имам само два постера еден голем постер од Скарфејс Тони Монтана на него и друг исто така голем со партискиов знак што ми е на аватар:back:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
е ко мал цела детска ми беше излепена со постери немаше ни малку место ѕидот да се види ... сеа (значи во изнајмениот стан) иам само неколку слики нормално Че :) и 2 знамиња :) ... шо да прајш ние в туѓина шо ојме најголеми патриоти сме :vozbud:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Ех тие постери!!! Како помал специјално купував едно спортско списание во кое имаше постери во природна величина и после кога ќе ми дојдеше некој на гости се правев манга :baeh:. Ама пред некоја години ги тргнав и сега одмарам очи гледајќи ги ѕидовите во боја. Тоа е, расту деца па се мењају :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom