Дали и од што може да пораснат градите?

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Не верувам дека може да се предизвика растење на градите. Сето тоа си оде генетски.

Нормално, може ако некоја се здебели или е трудна али иначе смоки глупости.... :pos2::pos2:

нема врска:smir:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
54
Поени од реакции
0
Vikaat od semki od tikva rastele gradi ... ajde od sega ke grickame poveke semki ...:vozbud:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
хехе неам поим сум слушнала од смоки ама незнам.........:pos2:
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
хехе неам поим сум слушнала од смоки ама незнам.........:pos2:
znaci toa so smokaite e opsto poznato:vozbud:

koga bev u sredno,edna drugarka ni kaza deka od smoki rastele grudi....

i site devojcinja po odmori jadevme stobi flips.

....pet godini posle....nema poznacajni rezultati
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Бабата на другарка ми не убедува дека растат ако јадеш кромид :nesvest: лудо малку. Исто, муабет има дека растат од банани :vozbud:.
Без врска малку, но се наоѓаат девојки кои веруваат во ова.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Мислам дека темава е глупава...Не знам зошто уште не е избришана...:toe:
А и плус сите лупаат што ќе им текне, мислам, СМОКИ?!?:uvo:
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
а јас цело време мислев дека требаше во Хоби да иде...
п.с. исто така имам приметно дека ако не носат градник им се издолжуаат ама малце е грдо тоа ко на козичка.

п.п.с. извинете вака што сум отворен :)
Nema veze deka ako ne nosat gradnik se izdolzuvaat.Jas nikogas ne nosam gradnik pa ne se izdolzeni ko na kozicka.

Gradite se masno tkivo sto podebela e zenskata ima pogolemi gradi.Imam primeteno deka koga slabees prvo gradite ti se namaluvaat a posle se ostanato, a koga malku ke se zdebelis se odi na zadnikot a ne na gradite. Taka da pazite koga posakuvate golemi gradi da ne zavrsite so golem zadnik.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Мислам дека нема врска тоа од ова од она, како си граден така.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
мене ми пораснаа прилично, а не се трудев многу:)значи, генетскиот фактор е факт(и мајка ми и тетките и баба ми се широкоградни:pos2:)
а митовите со смоки, мајонез, кромид и наизменично туширање и масажа се само зезање на сметка на женската популација.јас си ги сакам, ме нервираат само кога имам добиено, е тогаш ми се дефинитивно баскети, и не можам да спијам на стомак.
 
S

Sweet666

Гостин
Генетски..Во најголем број од случаите..Ама еве па кај мене е обратно. :):). Има улога и нездравиот живот што се води денес, од исхрана до неактивност, прерано хормонално созревање и сл.
А за зголемување, знам дека со лачење на хормони, може да се зголемат, значи сексуални активности и сл. Ама, сепак неиспитано ми е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom