Дали и од што може да пораснат градите?

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
vikaat od onie komunjarskine smoki prozirni so crveno:pos2: u drustvo cickorastacki si gi vikame...mn pati u prodavnica se iame izbrukano taka..."edni cickorastacki ako moze" :D:D:D ali za cudo nadareni sme site u drustvo :):):)
 
Член од
28 август 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
moeto mislenje za ova tema e na zavidno nivo.Ima novitet za rastenje na gradite a toa e:koga ke se tusiras so tusot potrij si gi gradite osven sto e ubavo cuvstvoto ima i efekt:vozbud:
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
омг! речи ми дека не се надеваше на сериозен одговор кога ја отвори темава! свашта...:uvo:
за големината на градите најважен е генетскиот фактор! во тие глупостите за исхраната, некако, ко да не верувам.. имаше некои случаи со американските пилиња, ама тоа е бидејќи им дааваат вештачки срања, у стил на хормони и сл., па лицата шо ги јаделе, малку се испореметиле.. :helou:
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Vazen e genetskiot faktor, no uste povazna e i ishranata, taka na primer vo poslednive 100 godini prosecnata visina na lugeto se zgolemi za 10 cm kako posledicata na pokvalitetnata proteinska ishrana.

Ova bi vazelo i za gradite, isto taka za nivno zgolemuvanje pridonesuva i hranata od zivotinsko poteklo (vo zivinarskite farmi im se dodavaat hormoni za zabrzan rast na pilinjata, inaku vo pileskite kopani ostanuvaat pogolema kolicina hormoni otkloku vo beloto meso)

Kako i da e jas ne eksperimentiram, mene samo od diganje na bench mi rastat gradite :)
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Samo tegnenje , nautro , navecer , a vo nedela i celodnevna doza pa kje vidis 200-60-90
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
jas sum slusnala deka rastat od semki........so znam ne mi se veruva mada mene i ne mi treba poveke rastenje :) super mi se :) :) :)
 
V

Viktoranius

Гостин
Оди на хирург дај му 5000 евра ке ти стави силикони и свршена работа.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
застанете пред огледало и масирајте ги и повторувајте: сакам поголеми!сакам поголеми!и гледајте да не ве види брат ви!па да почне и тој да ги масира своите и да вика сакам точак!сакам точак!
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
застанете пред огледало и масирајте ги и повторувајте: сакам поголеми!сакам поголеми!и гледајте да не ве види брат ви!па да почне и тој да ги масира своите и да вика сакам точак!сакам точак!
hahahaha...:pos2::pos2:..Zakon si!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom