Дали и кога ги злоупотребувате зборовите ТЕ САКАМ и зошто?

Koj povekje gi zloupotrebuva zborovite TE SAKAM?

  • mashkite

    Гласови: 21 32,3%
  • zenskite

    Гласови: 17 26,2%
  • i mashkite i zenskite

    Гласови: 34 52,3%

  • Вкупно гласачи
    65
С

Сатори

Гостин
~*~

tokmu na vakva zloupotreba i maltretiranje mislev vo posledniot post... jas ova go vikam psihicko maltretiranje
Не подржувам многу вакви испади, сум ги правела, ми ги правеле, но затоа постои во љубовта и нешто наречено компромис.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Кога зборот ТЕ САКАМ ќе стане збор со кој се придобиваат некои работи по се изгеда дека еден од партнерите е глуп....
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Чуден ми е ефектот на овие два збора...
во првиот случај кога едниот кажува те сакам,партнерот/ката си ги крева акциите,наеднаш заладува врската,досадно е итн.
а вториот има спротивен ефект некако се градат постабилна врска,се зголемува страста...
*...ако имате доживеано....се надевам ме сфакате што сакам да кажам...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Не сум ни помислил, да го злоупотребам тој збор Те сакам, ни па мислам дека имало некоја што би го злоуботребила,
но во иднина бидејќи помалку ке го искажувам, скоро мн. ретко мала ке биде веројатноста да биде злоупотребено :):pipi:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Воопшто не ги злоупотребувам, а зошто би? Дури и некогаш во некои ситуации и немора да ги кажам, ама тоа е посилно од мене, нормално дека ќе се покајам ама што е тука е.:toe: Не ги злоупотребувам од причина што не сакам некој да страда ниту пак ни јас да си азмислувам некоја си моја заљубеност.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.507
Поени од реакции
2.642
Порано зборот Те сакам го злоупотребував и се гадам од самиот себе за тоа сега седејки сам дома сваќам со тој збор кажувајки им го колку луѓе сум повредил дека тоа им го кажував а никад не им го докажував со дела мислејки дека со тоа тие луѓе ги правам среќни.Беа среќни некое време додека не дознаа дека се тоа било лага.Нормално се тоа ми се врати во тој момент кога дознав од особата која навистина ја сакам дека ме лажела дека истотака и она мене ме сака но работата било истата лага што им ја кажував на другите ме најде на мене.Сепак го заслужив тоа.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
Жените дефинитивно. Ние имаме друг проблем. Не кажуваме „Те сакам” доволно.
.
taka e. samo sto i nie nekogas kazuvame so cel da dobieme nesto. a sum zapoznal devojki koi pak se ke napravat da im kazes TE SAKAM. ama se ke napravat pa duri i ke imaat sex so tebe ako treba. gi ima i takvi
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Не би било ОК да зборам во глобала за сите претставници и на машкиот и на женскиот пол. Факт е дека секогаш има некој кој се издвојува и кој знае да ги злоупотреби и искористи овие зборови за да постигне некоја цел. Навистина не ми се јасни причините поради кои одредени луѓе го прават тоа, колку и на нив да им изгледаат логични.
Никогаш не сум и нема да ги изговорам овие зборови доколку не ги чувствувам, а уште помалку да помислам да ги злоупотребам. Секогаш сум искрена со партнерот и без страв ги искажувам своите емоции.
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Никогаш не сум злоупотребил, а никогаш нема ни да злоупотребам. Од пред некое време т.е. од пред 4-5 почнав да го кажувам зборот те сакам до тогаш не сум го имал никогаш во животот кажано и го кажува затоа што го чуствувам како потреба да го кажам, се надевам на личноста што и го кажувам тој збор, се чуствува убаво.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
154
Поени од реакции
1
Никогаш не сум кажала некому ТЕ САКАМ,ако не сум го мислела тоа.ТЕ САКАМ е скапоцен збор што не се дава и не се кажува на секој односно на тој што не го заслужува..
 
Член од
13 април 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
da,sum go zloupotrebila(od zal)bidejki sum sakala toj 4ovek da se po4uvstvuva sakan.....mnogu se kaam:icon_redf
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Го осеќам тоа само за една девојка и она знае.Така да не злоупотребувам зашо стварно го мислам тоа кога го кажувам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никогаш не би ги злоупотребила тие зборови.
Кога нешто кажувам,искрено го мислам.
Многу е лошо човек да манипулира и да злоупотребува чувства.Одвратно.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Мислев дека нема никогаш да ги кажам тие два збора. Ама си го сакам стварно:back:, шо да праам:toe:...
А некој што го кажува тоа без стварно да го мисли, се лаже сам себе, а не партнерот/ката. Не знам кој ќар го има со тоа, ама не е во ред. Иако да, постојат луѓе што го кажуваат тоа онака... ради реда... Ама се гледа по некои постапки дали тој/таа навистина те сака или само те "фарба"...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom