Дали и кога ги злоупотребувате зборовите ТЕ САКАМ и зошто?

Koj povekje gi zloupotrebuva zborovite TE SAKAM?

  • mashkite

    Гласови: 21 32,3%
  • zenskite

    Гласови: 17 26,2%
  • i mashkite i zenskite

    Гласови: 34 52,3%

  • Вкупно гласачи
    65

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
sea sfakam zaso YOUR DESTINY IS TO BE LONELY:pos::pos::pos:
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Zbratko напиша:
A be i mazite i zenite go upotrebuvaat toa ... mislam deka mazite go zloupotrebuvaat a zanite se "zaljubuvaat" (bat taka mislat) vo sekoj vtor .. i se treskaat od zemja dodeka ne se pojavi nekoj drug. Za razlika od niv maskite ke go kazat zborot "TE SAKAM" za da legnat devojka ili neznam sto da dobijat .. ili ke go kazat koga stvarno go mislat (sto toa nema da pomine taka brzo kako kaj zenite)
Hahahaha..ovaa poslednava recenica ti vredi drugar...nie bar muskite..koga ke kazeme Te Sakam..a e od razumni pricini..znaci sme se zaljubile i nekogo sakame..ne ne oporavuva ni pamela anderson..ke ti vristi ljubenata i vo jave i vo son...dodeka ova zenive..samo so oci da vidat drug..sto od gordost sto od priroda sto takva gi stvorila..ke te otavi samo vo spomenite..koi poleka poleka poleka ke si bledat bledat i na kraj od tebe..LJUBOVTA NEJZINA..ke ostane ruckata od tupanot!!! Ke napomenam deka i kaj zenite ima isklucoci koi se so pravo srce...ali kako sto veke kazav vo edna kolumna..ljubov e tesko da najdes..uste potesko da zadrzis a najtesko da ja prebolis!!!
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
Jas mislam deka maskite povejke go zloupotrebuvaa TE SAKAM ali koga tie ke go kazat znajte deka e navistina iskreno
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Eпа вака ќе ви кажам најчесто машките го злоупотребуваат тој збор според мене заради тоа што сакаат нешто да добијат(јас го немам ова направено јас сум искраен)а тоа да добијат се подразбира на што мислам.Исто така пред некој ден другарка ми доага и ми вика сакам да правам муабет и седнавме да правиме муабет и она почнува да ми зборува за некој нејзин тазе дечко што си го фатила и она почна да ми кажува додека разговарале паднале во муабет на тоа дали некој од нив двајца се дрогира и тој и кажал дека се дроги ама и кажал дека се дрогира незнам ти 8 години и и рекол дека само за нејзе ќе се откаже демек и значел(како може да му значи а ја знаел 1ден) т.с дека ја сакал (се засакува некој за 1 ден wow) и он ќе се откажел толку брзо а бил наркоман 8 год и сега одма ќе се откаже мало морген тоа треба доооооооооолллго време за да се откаже и тоа со посебни третмани и терапии и што ми беше муабетот сакам да кажам дека машките највеќе го злоупотребуваат тоа за да добијат нешто повеќе во ПОБРЗО ВРЕМЕ да не се заебава со нејзе незнам колку време да ја о*не и да си ја остави еве го моето размислување п.с ако грешам нека ме поправи некој дека не е вистина тоа а и женските не се баш совршени и они тоа го прават само да го заведат и после да го остават не викам дека се сите такви ама не викам дека и сите машки се такви(мислам на тоа горе наведеното на случката)

dusicka напиша:
Jas mislam deka maskite povejke go zloupotrebuvaa TE SAKAM ali koga tie ke go kazat znajte deka e navistina iskreno
добро што имаше врска дали сакаат вистински или не сакаат вистина
темата беше " Дали ги злоупотребувате зборовите ТЕ САКАМ и зошто? "
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
dusicka напиша:
Jas mislam deka maskite povejke go zloupotrebuvaa TE SAKAM ali koga tie ke go kazat znajte deka e navistina iskreno
А мор...си контрираш сама на себе...ако машките ги злоупотребуваат ко шо викаш зашто после викаш дека кога ќе го кажат тоа го мислат???
Ја најискрено не ги злоупотребувам кој сака нек верува кој нејќи немора:wub: :icon_lol:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
И машките и женските, ама повеќе машките :kez:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Не знам како е кај другите, ама кај мене овие 2 збора ТЕ САКАМ имаат ПРЕГОЛЕМО значење и баш поради тоа не ги кажувам на кој било, а уште помалку ради реда, да го злоупотребуувам или било што....Ретко кажувам ТЕ САКАМ, ретки се луѓето на кои сум им го кажала тоа. Не знам можеби грешам, ама тоа е мој став.Ако веке ги кажам, тогаш сигурно има вистинска причина за тоа и многу ми значи личноста!

На анкетата гласав за машките, ама кога ке подразмислам подобро и женските не се за жалење...

И би се надоврзала со Душичка, со тоа што го има кажано...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Zbratko напиша:
A be i mazite i zenite go upotrebuvaat toa ... mislam deka mazite go zloupotrebuvaat a zanite se "zaljubuvaat" (bat taka mislat) vo sekoj vtor .. i se treskaat od zemja dodeka ne se pojavi nekoj drug. Za razlika od niv maskite ke go kazat zborot "TE SAKAM" za da legnat devojka ili neznam sto da dobijat .. ili ke go kazat koga stvarno go mislat (sto toa nema da pomine taka brzo kako kaj zenite)
Licen , kolku samo greshish ako e toa vistinskoto te sakam ne pominiva ni kaj nas zenite a vie mazite go reshavate to so zamena , so the second best a to pravo zensko nikogas ne go pravi!
 
Член од
3 октомври 2005
Мислења
125
Поени од реакции
1
i jas mislam deka i zenite i mazite go zloupotrebuvaat toj zbor iako jas nikogas ne sum go zloupotrebuval barem do sega
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Што е злоупотрбување на зборовите „те сакам”?
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Злоупотребување на тие зборивие кога некој ќе заебе нешто и колку да се извади од ситуација ќе каже Те сакам, as if it would make a diffrence. Мислам дека и мажите и жените подеднакво ги злоуботребуваат зборовите те сакам, јас лично не ги кажувам пречесто туку стварно во моменти кога го мислам тоа, а и се што е пречесто ја губи убавината на некој начин и може да прејде во навика како добро утро или добар ден што се вика.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
FortunE напиша:
Што е злоупотрбување на зборовите „те сакам”?
епа ај прочитај го мојот пост и ќе сватиш за што се збори :lud:
т.с за слоупотреба на зборот те сакам
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ако си одговорил на темава, не значи тебе дека те прашувам. Прашав за другите членови да ми дадат примери.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Pa sum gi zloupotrebil koga sum zaebal nesto pa da se izvadam do nekoja mera iako ne sum go mislel toa>Isto sum upotrebil koga devojkata mi rekla deka me saka a jas ne sum bil tolku vljuben vo nea ama mi se dopagala i sme odele pa za da ne raskineme sum kazal(vo sekoj slucaj pokasno mozebi i navistina ke go mislam toa/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom