Дали и кога ги злоупотребувате зборовите ТЕ САКАМ и зошто?

Koj povekje gi zloupotrebuva zborovite TE SAKAM?

  • mashkite

    Гласови: 21 32,3%
  • zenskite

    Гласови: 17 26,2%
  • i mashkite i zenskite

    Гласови: 34 52,3%

  • Вкупно гласачи
    65

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Па на мажите им е во принцип потешко да го изговорат фамозното ТЕ САКАМ бидејќи тешко прават разлика од љубов и потреба. Кога мажот има потреба од една жена тогаш мисли дека чувствува љубов.
Повеќето мажи исто така имаат фобија од обврски и тешко се одлучуваат да кажат ТЕ САКАМ, бидејќи после тоа е премината границата и нема веќе сонови од оној тип.
Дел од мажите го злоупотребуваат ТЕ САКАМ само затоа што после тоа „бројот на оргазмите на жената“ по правило се зголемува. :)
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Ovde bi te demantiral. Mislam deka se povise koristeni od maskite BUT ne radi toa sto toa go mislat tuku ako sakat da opnat neso.


GIVE MI MONEY CALL ME HONEY:eek:jea:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
podednakvo i mazite i zenite,licno jas ne ja zloupotrebuvam sustinata na toj zbor,barem dosega.bi nemalo pricina za takvo nesto dodeka toj e iskren so mene
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Za smizlicka:

pa ti i nemas potreba da gi koristis tie zborovi. Za razika od zenskite maskite ne se palat na tie zborovi(ne sakam nitu da gi izgovoram) :) toa ti e nekako "ZENSKA" rabota a maskite koj sakaat da go slusat toa... ne znam ili se gej ili ...


GIVE ME MONEY CALL ME HONEY
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Е ај сега ова да не испадни ко карањето од типот кој е попаметен?Мажите или жените?
Едноставно НЕМА ПРАВИЛО! И меѓу мажите има такви кои го злоупотребуваат тоа и меѓу жените има такви,зошто да не?Не е правило тоа...
Лично јас мислам дека машките повеќе го злоупотребуваат тоа, во смисла кога некоја девојка им кажува дека ги сака тие си ги дигаат акциите и девојката ја отфрлаат,го губат интересот за неа , зашто ја постигнале целта,сакани се...
Девојките сакањето според мене знаат повеќе да го ценат...

Handsome напиша:
Ovde bi te demantiral. Mislam deka se povise koristeni od maskite BUT ne radi toa sto toa go mislat tuku ako sakat da opnat neso.
Епа тоа е и основната грешка кај вас машките, на секое те сакам...НЕ оди тоа така...

Никола напиша:
голема работа...дали некој кажал те сакам, а не го мислел.
што е те сакам?
средство да обезбедиш неколку дневен мир..
Се дури вие машките мислите така, женските ќе ве заебаваат дупло...

BeBe11 напиша:
ali vekje i koa oni vrshat pritisok na mene zasho i ja da ne vozvratam? ne znam kolku pati tie 2 zborchinja bile izvleceni od mene od tie maski bez da imaat nekakvo znachenje. "ama te sakaam, se bi dal za tebe, ti mene ne me sakash?" i shto da odgovoram na toa? "aham te sakam"...mislam deka narodot kaj nas u mk epten mnogu ja brza ljubofta, toa 'te sakam' se tretira kao da e dobro utro dobar den, se kazhuva na sekoj i sekogo bez nikakvo cuvstvo i znachenje. nikoj kako da ne svakja deka za toa treba vreme i trud a ne samo da se kazat 2 zbora i seta ke ja naredish.
RISPEKT за постот! Затоа еве ти едно зелено квадратче... Комплетно ме погоди тоа што и ја го мислев...
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
za AyPoPa:

ustvari mene ne me zaebavat :icon_cool:
ja nih gi zaebavam a za drugite ne znam. Iskreno ne sum se pocuvstvuval tolku "ZALJUBENO" za da go kazam toa. Ednas go kazav(koga bev pomal) i pogodete sto???? :costumed1: me otkaci kako partal

since that ne gi koristam nitu na sala a sum preebal mnogu p**** i seuste ke preebuvam

MAN'S ROCK :music3:

___________________________

GIVE ME MONEY CALL ME HONEY :eek:jea:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Handsome напиша:
za AyPoPa:
ustvari mene ne me zaebavat :icon_cool:
ja nih gi zaebavam a za drugite ne znam. Iskreno ne sum se pocuvstvuval tolku "ZALJUBENO" za da go kazam toa. Ednas go kazav(koga bev pomal) i pogodete sto???? :costumed1: me otkaci kako partal

since that ne gi koristam nitu na sala a sum preebal mnogu p**** i seuste ke preebuvam
Абе брат ти си мислиш така, дека не те заебаваат...Знаеш што е најлошото?Да си заебан,и прелажан, и исмејан, а да не знаеш ни сам.ВЕруј ми има такви по твое кажано п****.Ќе те натераат да мислиш дека си најјак е**ч, а уствари со другарките зад грб паѓаат од смеа...А тоа е добро ако не си заљубен, да не викаш те сакам.Тоа ти е позитивно..
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Handsome напиша:
za AyPoPa:

ustvari mene ne me zaebavat :icon_cool:
ja nih gi zaebavam a za drugite ne znam. Iskreno ne sum se pocuvstvuval tolku "ZALJUBENO" za da go kazam toa. Ednas go kazav(koga bev pomal) i pogodete sto???? :costumed1: me otkaci kako partal

since that ne gi koristam nitu na sala a sum preebal mnogu p**** i seuste ke preebuvam

MAN'S ROCK :music3:
Druze zivotot e surov...a ako pred sekoja takva prepreka i neuspeh gi dozivuvas taka....zivotot ke ti e*e mater....znam od licno iskustvo...i plus eve uste eden dokaz zosto ne treba da se otvoraat temi vo koi treba da se proizneses koj poveke sto pravi:mazite ili zenite?....ke bide krvavo

p.s. Ne glasam
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
АуРоРа напиша:
...си ги дигаат акциите и девојката ја отфрлаат,го губат интересот за неа , зашто ја постигнале целта,сакани се...
Ова држи...

АуРоРа напиша:
Девојките сакањето според мене знаат повеќе да го ценат...
Ова помалку.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Ne e teshko nekumu da mu kazesh:TE SAKAM....TESKO E DA GO KAZESH ONA STO GO MISLISH!!!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
606 напиша:
Знам дека држи, ама не смее така да биди...Не бидете пеери...Оти женското срце си памти, па си враќа...
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
АуРоРа напиша:
Оти женското срце си памти, па си враќа...
...i koga vrakja drzete se jako posho ke ve zaboli i toa mnogu!!!-za site mashki!!:pishtoldz :pishtoldz
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Fala za predupreduvanjeto...odsega dvapati ke razmislam pred da i se pustam na nekoja devojka....a be ne se site zenski takvi....ako site velat deka site zenski se isti zosto togas site povtorno se vpustame vo avanturi....zosto sakame da patime....NE...ja na primer nisto ne pravam za da ja zloupotrebam ljubovta sto mi e dadena od srce.....nikogas ne bi napravil toa...a sega ako na zenskoto ni toa ne mu e dovolno (posto gi ima i takvi) e pa sea...nema da trpam nekoja da me zaebava zosto ne sum i kleknal na kolena...ebago ne e samo ona na toj svet...za sekoe grne si ima kapace...samo treba da go najdes
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Pa ne e samo edna riba vo okeanot
:pos:

___________________________

GIVE ME MONEY CALL ME HONEY :eek:jea:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
I maskite i zenskite ponekogas ja u potrebuvaat vrazata TE SAKAM. Neznam tocno po koja pricina, no mislam deka za da go pridobijat taa/toj sto na mislile.Jas licno do sega nikogas ne sum zloupotrebuval ova.Mislam deka i ponatamu nema da go zloupotrebam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom