Дали и каков часовник поседувате?

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Дечки што постирате брајтлинзи и филип патек, мислите дека ви веруваме?!
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
nudKJ.jpg
IMG_6892.jpg
Веќе 3 години го носам, 72 американ доларс :) Солидно точен за автоматик, 4-5 минути назад месечно.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.293
Прегледај го приврзокот 99948
Прегледај го приврзокот 99949
Веќе 3 години го носам, 72 американ доларс :) Солидно точен за автоматик, 4-5 минути назад месечно.
Друже за мијота механизам 5 минути месечно се многу, најверојатно фалц ти пробутале.

Мојот касио со мијота, година дена 3 минути нема мрднато.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Друже за мијота механизам 5 минути месечно се многу, најверојатно фалц ти пробутале.

Мојот касио со мијота, година дена 3 минути нема мрднато.
хахахах ме изнасмеа НАЈскапите швајцарски автоматици се +/- 3-5 секунди дневно што значи 3 секунди Х 30 денови = 90 секунди месечно Х 12 месеци = 18 минути годишно, твојот мора да е некој спешл едишн македонски незнам што зборам касио :D. Нема везе како и да е точноста на саатот е константно променлив според тоа како го користиш саатот, константен шок или магнетизација на саатот влијае на точноста. Пример возење точак со автоматик сериозно влијае на точноста на саатот без разлика колку е "оригинал" .
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.293
хахахах ме изнасмеа НАЈскапите швајцарски автоматици се +/- 3-5 секунди дневно што значи 3 секунди Х 30 денови = 90 секунди месечно Х 12 месеци = 18 минути годишно, твојот мора да е некој спешл едишн македонски незнам што зборам касио :D. Нема везе како и да е точноста на саатот е константно променлив според тоа како го користиш саатот, константен шок или магнетизација на саатот влијае на точноста. Пример возење точак со автоматик сериозно влијае на точноста на саатот без разлика колку е "оригинал" .
Не знам од кој автопазар си ги добил информациите, на веб страната на мијота пишува
High Accuracy of ±15 sec/month
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Не знам од кој автопазар си ги добил информациите, на веб страната на мијота пишува
High Accuracy of ±15 sec/month
епа мора да е така штом на страната на миота пишувало, не се занесувај со твојот касио :гомце: меѓу најефтините и најраспостранети саати на планетава се со солидно чување на времето, најмалку 25 минути годишно ти касни или иде напред. И немој како македонче одма да го земеш мојот за споредба, пишав дека сум го купил 72 долари од амазон што е премија за автоматски часовник
17-08-2014 14-52-57.png
.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.293
епа мора да е така штом на страната на миота пишувало, не се занесувај со твојот касио :гомце: меѓу најефтините и најраспостранети саати на планетава се со солидно чување на времето, најмалку 25 минути годишно ти касни или иде напред. И немој како македонче одма да го земеш мојот за споредба, пишав дека сум го купил 72 долари од амазон што е премија за автоматски часовник
Прегледај го приврзокот 99974
твојот и мојот саат влегуваат во non certified инаку typical gain/loss 5 sec per day, сосема солидно лување на времето
:pos: Сликата што си ја постирал те негира :facepalm:
Најлошиот саат несертифициран е 2 секунди на ден > 30 дена + 2 секунди е максимум една минута. Бај д уеј мојот касио е над твоите 72 долара :icon_mrgr:
Е сеа тоа што си го купил од амазон е евтина кинеска имитација на познатиот часовник на ролекс сабмаринер кој кошта колку колку стан во Прилеп.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
:pos: Сликата што си ја постирал те негира :facepalm:
Најлошиот саат несертифициран е 2 секунди на ден > 30 дена + 2 секунди е максимум една минута. Бај д уеј мојот касио е над твоите 72 долара :icon_mrgr:
Е сеа тоа што си го купил од амазон е евтина кинеска имитација на познатиот часовник на ролекс сабмаринер кој кошта колку колку стан во Прилеп.
не ме негира ако гледаш поубаво, а тоа дека твојот касио :гомце: касни 3 минути годишно, ТИ СИ ВО ТЕШКА ЗАБЛУДА :facepalm:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.293
не ме негира ако гледаш поубаво, а тоа дека твојот касио :гомце: касни 3 минути годишно, ТИ СИ ВО ТЕШКА ЗАБЛУДА :facepalm:
:pos: Научи прво кои се автоматски кварц часовници а кои механички, уште поимите не ги разликуваш :facepalm:

Ај што си купил имитација на сабмаринер океј, ама барем механизмот да беше оригинален внатре, ама и тоа не е. :свиркам:
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
:pos: Научи прво кои се автоматски кварц часовници а кои механички, уште поимите не ги разликуваш :facepalm:
OMМММG!!! :facepalm: Завршен е муабетот со тебе пријателе. Автоматски кварц а?!?! Море да ми беше во близина сега како ќе ти ја залепев една воспитна...
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.293
OMМММG!!! :facepalm: Завршен е муабетот со тебе пријателе. Автоматски кварц а?!?! Море да ми беше во близина сеа како ќе ти ја залепев една воспитна...
:pos: Ајде објасни да се посмеам уште малку :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom