Дали и вие...?

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Скоро на сите ДА, освен на неколку. Тоа со саатот, скоро никад не сум носел саат, не ми праи кејф нешо и тоа у ВЦ коа сум, никад не сум читал состав на шампонот и останати средства шо се тамо.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Тоа се вика нормално детство и сите ги правеле ,ако не си ги правел значи си од онаа ретардираната младина на фејсбук што шњура ,чекај за 3-4 години текстот ќе се измени и ќе биде "Дали и вие на фејсбук ова-она го правевте."
Хаха, да да :D У смисла:
дали и вие лајкувавте статус на своите родители.. ?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата?
Да
- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?
Да
- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?
Не
- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?
Секогаш
- Дали и Вас, ве чешало челото од капата?
Да
- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?
Не до пола ама така некако... :icon_lol:
- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?
Да да да
- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?
ДА
- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?
Да
- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?
Да
- Дали и Вие читате само Црнобело?

Не
- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?
Не баш
- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?
Не
- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?
Не
- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?
Даааа
- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?
Даааа
- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?
Да да да ааааа уште ги чувам касетите!
-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?
Мхм:pipi:
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Dali i vie i ponatamu che prodolzhite da zemate statii od crnobelo ?!?! http://www.crnobelo.com/zabava/evergrini/9251-dali-i-vie EVE GO ORGINALO!
Полека, без љутење :) Во почетниот мој пост имаше линк од каде е превземено, не знам каде го снема и дали можеби е избришан од модератор. Во секој случај јасно е дека е превземено ;)
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
Дали и Вие , како деца сте го плескале на филмовите на TV1000 после 00:00 часот по Централно Европско Време ?
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Дали и Вие , како деца сте го плескале на филмовите на TV1000 после 00:00 часот по Централно Европско Време ?
Јас чекав ама не на TV1000, него некој канал за секс беше, ми беше забавно такви цури изнашминкани и со штикли огромни, и еднаш мајка ми ме фати дека гледам (ништо не правев :icon_lol:), ама после тоа срам ми беше. Ама набрзо ја укинаа за жал, дека многу деца седат покасно од 12 :icon_lol:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
RTL германската :)
Преку лето спиев во дневна и братучед ми доаѓаше за заедно да гледаме еротски филмови и да коментираме. После тоа се појави Амазон. Е тоа беше фешта :)
 
Член од
13 август 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Полека, без љутење :) Во почетниот мој пост имаше линк од каде е превземено, не знам каде го снема и дали можеби е избришан од модератор. Во секој случај јасно е дека е превземено ;)
ako go imalo che bilo tuka... ne prevzemajte.. oks jasno mi e deka sekoj sajt od sekoj si zema statii ama neznaev deka se prevzemalo i avtorski statii !!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Се пронајдов во текстот, а се надевам и многумина, па тоа ме предизвика да го постирам, ама не најдов соодветна тема, така да може слободно да се премести или брише. :)

- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата?

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата?

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?

- Дали и Вие читате само Црнобело?


- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?

Јас ептен се изнасмеав на ракавиците со палец и за касетофонската лента :icon_lol:
Само болдот не, се другото да.
И јас го поминав тоа НОРМАЛНО ДЕТСТВО, а не како сега, кој да прашаш што прави, тој/таа ќе ти одговори ФЕЈСБУК !(нешто шо неможам да сватам :mad: ) .
Велам јас нема детство денешната младина. Па јас на 10 години незнаев што е тоа компјутер, а не пак фејсбук.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Сите да , освен овие не :) За првото секогаш уште од мала сакав да носам саат на рака а за второво математика омилен предмет ми беше ама за хемија секој божји ден се прашував :)
--- надополнето: Aug 12, 2011 6:40 PM ---
П.С. Ко мала го гледав филмон Сахара со Белуши, неколку војници кај што се во една тврдина со вода и ја бранат од Германците и наредниот ден направив тунели со ќебиња, столици и фластери во ходникот, дневната и мојата соба, за да се движам безбедно да не ме застрела некој :pos:

Леле да ми се врати детството :)
:Dи што биде ве застрела ли некој:pos:
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147
Јас чекав ама не на TV1000, него некој канал за секс беше, ми беше забавно такви цури изнашминкани и со штикли огромни, и еднаш мајка ми ме фати дека гледам (ништо не правев :icon_lol:), ама после тоа срам ми беше. Ама набрзо ја укинаа за жал, дека многу деца седат покасно од 12 :icon_lol:
Private Gold и уше еден имаше ама му го заборавив името ... а RTL ми беше на почетокот на кариерата, таму даваа реклами за секс разговори по тел , а рекламите беа топлес тетки со големи мамуларни жлезди како стенкат , у тоа време за дете од 4то одделение ко мене , да видеш цицка беше ко да си постигнал нирвана :pos:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.737
Поени од реакции
9.830
Дали и Вие сте всушност суперхерој и многу Ви е мака што цел живот мора да се криете и нема да имате можност да ќарите женцки поради тоа (а женцките се палат на суперхерои) па размислувате да отворите Фејсбук профил за да соберете многу лајкови ама Ви е страв лошите дечки да не Ве најдат преку ИП затоа што немате добра програма за прокси?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom