Дали и вие...?

Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Се пронајдов во текстот, а се надевам и многумина, па тоа ме предизвика да го постирам, ама не најдов соодветна тема, така да може слободно да се премести или брише. :)

- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата?

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата?

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?

- Дали и Вие читате само Црнобело?


- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?

Јас ептен се изнасмеав на ракавиците со палец и за касетофонската лента :icon_lol:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Тоа се вика нормално детство и сите ги правеле ,ако не си ги правел значи си од онаа ретардираната младина на фејсбук што шњура ,чекај за 3-4 години текстот ќе се измени и ќе биде "Дали и вие на фејсбук ова-она го правевте."
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.318
Поени од реакции
10.619
Се пронајдов во текстот, а се надевам и многумина, па тоа ме предизвика да го постирам, ама не најдов соодветна тема, така да може слободно да се премести или брише. :)

- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата? ДА

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи? НЕ

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец? ДА

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот? ДА

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата? ДА

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? Хмм ајде ДА

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња? Дефинитивно :)

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав? ДА

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар? ДА

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото? ?????

- Дали и Вие читате само Црнобело?
НЕ

- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки? Па не по 10 ама едно 2-3 пати

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот? НЕ, си носам ама заради часот

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици? Ретко

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената? ДА

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус? ДА

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот? ДА ова е најточно :D

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси? :D

Јас ептен се изнасмеав на ракавиците со палец и за касетофонската лента :icon_lol:
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Се пронајдов во текстот, а се надевам и многумина, па тоа ме предизвика да го постирам, ама не најдов соодветна тема, така да може слободно да се премести или брише. :)

- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата? Одсекогаш сум го правел тоа.

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?И сега се лизгам

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата?ауу да

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден? Исто точно

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?Најинтересна активност моја

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?Точно

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?Лоша навика моја,аи јебига :)

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?Морам ќе го згазам мачето

- Дали и Вие читате само Црнобело?


- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?хихи,да

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?Само македонски и англиски

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?И ссега си правам :)

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?

Јас ептен се изнасмеав на ракавиците со палец и за касетофонската лента :icon_lol:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Хаха ракавиците ми беа омилени, гланц оригинал од Германија донесени. :pos:
Розеви.

И се сеќавам дека ја изгубив едната одејќи на школо, само што излегов од маалото.
Пред да влезам на час забележев дека ми ја нема и се враќав назад. Пола саат одење.
Ги сакав! :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.395
Поени од реакции
7.648
- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата?
Оу ноу, мојот Анхоч Голијат, сега познат како Франкенштајн (пошто пола делови му се сменети) го чувам у пазам, ептен :)

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?
Оу кој филинг. Това доваѓа од енглеската реч „ту фил“ што значи, осечај, осечање, осечати се...

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?
Секако дека да :)

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?
Највкусниот дел од појадокот ми е лижење на капачето :)

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата?
Ехеееј....

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?
Мама меси дома леб, така да моето прво НЕ.

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?
:)

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?
оу даа :)))

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?
Нормално дека да :)

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?
Франкенштај се гаси неколку минути, така да доволна ми е светлината од монитрот :)

- Дали и Вие читате само Црнобело?

НЕ

- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?
НЕ

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?
Човек који не носи сат, увек поштује време. Така да, НЕ.

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?
Природно :)

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?
Ехеееејјј

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?
НЕ, бидејќи идев на натпревари по математика :)

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?
Татко ми ме снимаше еднаш, многу си бев чуден.

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?
:D
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Хаха ракавиците ми беа омилени, гланц оригинал од Германија донесени. :pos:
Розеви.

И се сеќавам дека ја изгубив едната одејќи на школо, само што излегов од маалото.
Пред да влезам на час забележев дека ми ја нема и се враќав назад. Пола саат одење.
Ги сакав! :D
Хахахаха, ептен закон беа, и тоа во комбинација со оние „нинџа“ шалови, само очи што ти се гледаат :LOL:
 
С

Сатори

Гостин
Не го јадев пола леб, само крешникот зошто ми беше најблиску до устата.Цел живот го уклучувам компјутерот со палецот од ногата, многу напор е тоа да се наведнам за да го уклучам и да, знаев уште тогаш дека нема да ми требаат синус и косинус. :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата?
Joк, на биро до мониторот ми е, па полесно ми е да го пуштам со рака. Ногата ми е малтретирање.

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?
Јок... напреден копиљ беф, сите се спуштаа со вреќи и санки, јас со скии.

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?
Имав едни :) не траеа ногу.

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?
редовно

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?
Шо беше то ормар?

- Дали и Вие читате само Црнобело?
Јок

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?
слабо
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Скоро 90% од наведените работи - да :)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
Da, da, da... skoro se sto nabroja.... ustvari nekoi raboti od tie gi pravam i denes... :)
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
- Дали и Вие, го уклучувате компјутерот со нога? Со палецот од ногата?
Порано ДА. :) Сега сум на лаптоп :)

- Дали и Вие, кога сте биле деца преку зима се спуштавте по стрмните лизгалишта со најлонски вреќи?
ДА

- Дали и Вие, кога сте биле деца имавте од зимските ракавици само со палец?
ДА

- Дали и Вие, го oблизнувате капачето од јoгуртот?
Избегнував, ама тоа не значи оти не ми било слатко... ;)

- Дали и Вас, ве чешало челото од капата?
ДА па и уште ме чеша :)

- Дали и Вие, кога бевте деца, носевте леб од продавница до дома, и тоа пола изеден?
ДА, ама тоа беше заради тоа што имаат глувци во продавницата

- Дали и Вие, кога бевте малечки дечиња си правевте шатори во собата, од столчиња и ќебиња?
ДА

- Дали и Вие, како деца се провлекувавте во јорганскиот чаршав?
ДА, море и како повозрасен

- Дали и Вие, оставате алишта на стол кога ве мрзи да ги закачите во ормар?
ДА

- Дали и Вие, со мобилниот го осветлувате патот до креветот кога навечер одите на спиење и го изгасите светлото?
Среќа прекинувачот ми е до креветот :P

- Дали и Вие по десет пати ги читате убавите и пријатни СМС пораки?
ДА, 10 пати по 10 пати :)

- Дали и Вие носите часовник на рака поради шема, а кога ќе ве прашаат колку е часот, сепак погледнувате на мобилниот?
НЕ носам часовник

- Дали и Вие, кога сте во ВЦ од досада ги читате етикетите на шампоните и останатите тоалетни средства, и тоа прво на македонски па после и на другите јазици?
ДА

- Дали и Вие, како деца, додека се бањавте во када си правевте фризури од пената?
НЕ

- Дали и Вие, седејќи на часот по математика, сте размислувале дали некогаш во животот ќе ви притребаат синус и косинус?
Можеби, ама испадна оти ми требаат :)

- Дали и Вие си го снимавте вашиот глас на касетофонска лента, и после го преслушувавте со чудење како гласот ви е грозен и не личи на Вашиот?
ДА

-Дали и Вие се смешкате, додека ги читате овие прашања и одговори, и се препознавте себеси?
:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom