Дали има вечна љубов?

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
sve sto ima svoj pocetok ima i svoj kraj :) taka da ljubovta ne e vecna

ljubovta e kako supa : prvata lazica e najtopla a poslednata e najladna
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
постои вечна љубов, таа може да се негува и да се одржува повејке време а ако ево на пример се разделите со партнерот во кој сте влјубени ке ве држи ама многу силно љубовта едно 2-3 месеца, после тоа ке подзгасне, ама после тоа ако пак стапите во контакт со таа личност како бензин ке се запали после тоа, па така да поентата во ова ми е дека ``има`` вечна љубов.:back:
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
PiNkGiRl напиша:
За секоја навика има и одвика, а некои работи никогаш не престануваме да ги љубиме (многу љубам да веслам...), значи, не ти држи коментарот. Ако тебе те анализираме врз основа на твојот исказ тогаш треба уште да учиш.
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Моето_е_поголемо напиша:
За секоја навика има и одвика, а некои работи никогаш не престануваме да ги љубиме (многу љубам да веслам...), значи, не ти држи коментарот.
Epa za mene e navika zatoa sto ne veruvam deka nekoj moze da se saka cel zivot.Vsusnost sekako deka moze no toa e samo sakanje a ne i onaa vistinska ljubov koja site ja cuvstvuvaat na pocetokot.Mozebi mislime deka sakame a vsusnost stanuva zbor samo za opsesija ili samo ednostavno ni e ubavo so partnerot pa ne sme ni razmislile go sakame ili ne.A vsusnost pravis li razlika megu vljubenost i zaljubenost????

Моето_е_поголемо напиша:
Ако тебе те анализираме врз основа на твојот исказ тогаш треба уште да учиш.
Ovde ne stanuva zbor za mene i za toa dali jas do sega sum naucila sto e toa ljubov ili ne,tuku za individualno mislenje na temata.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
па да се надевам дека има...сеуште ја немам доживеано али сигурна сум дека има....вистинската е вечна!
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Нема вечна љубов во мојот речник ... Сешто е убаво кратко трае, на се му доаѓа крајот некогаш ... Не ни сакам цел живот да сакам, да зависам од една личност :toe:
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
PiNkGiRl напиша:
Epa za mene e navika zatoa sto ne veruvam deka nekoj moze da se saka cel zivot.
Ако се е совршено би било досадно нели? Само што никој не знае како изгледа совршеното, каков што е и твојот коментар дека неможеш некого да сакаш цел живот. Ова втор живот по ред ти е па ми кажуваш од искуство дека неможеш да сакаш некого цел живот, нели.

PiNkGiRl напиша:
A vsusnost pravis li razlika megu vljubenost i zaljubenost????
Да в-љубеност за-љубеност не се исти зборовите, но значењето е исто.

А знеш ли дека чашата (као материја) нема врска со зборот чаша, пошто кога ќе ја скршиш повеќе не се вика чаша туку се вика стакло или ѓубре а материјата чаша и материата стакло е истата материја.

Као што реков, млада си и живото е шпред тебе, има уште многу да учиш.
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Да в-љубеност за-љубеност не се исти зборовите, но значењето е исто.
Voopsto ne e isto znacenjeto na zborovite.Da si vljuben znaci da ja cuvstvuvas vistinskata ljubov.A da si zaljuben znaci da sakas nekogo.

Као што реков, млада си и живото е шпред тебе, има уште многу да учиш.
Toa da.Mozebi ke se iznanadam od zivotot i od toa sto me ceka no barem sega mislam deka vecna ljubov ne postoi.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
PiNkGiRl напиша:
Voopsto ne e isto znacenjeto na zborovite.Da si vljuben znaci da ja cuvstvuvas vistinskata ljubov.A da si zaljuben znaci da sakas nekogo.
Исто е значењето, синоними (збор различен по форма, а исто значење). Тоа што го кажуваш врска нема.
Да си заљубен не значи да сакаш некого. Може да сакаш некого, а да не си заљубен и обратно.

Има разлика меѓу љубов и заљубеност, само ме мрзи да објаснувам.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Да имат ...во некој романтичен филм или книга
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
spored mene mislam deka nema zatoa sto se sto e ubavo za zal ima kraj....a taa ljubov sto se slucuva koga ke se ozenis ili omazis postanuva navika,vo koja ima i ljubov a malku poveke razbiranje...
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Вечна љубов ?? .. хмм ... Се шо е убо кратко трај ! ...
Јас мислам дека на наши години вака од кај 14-17 ... макар ете и 20 да ги клајме ( има исклучоци не велам не ) ама мислам дека не постои вечна љубов , додека не ја најдиш вистинската и се земиш со неа е тогаш ќе биди вечна , а сега на наши години тешко :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom