Дали има вечна љубов?

R

Razorblade Kiss

Гостин
АуРоРа напиша:
ПА онака гледајќи ја актуелната Јелена на а1 се прашувам дали љубовта може да биде вечна?мислам дали може да сакаш некој и по 20,30 години или времето лечи се?што мислите,колку трае љубовта?Дали и во реалноста е така,или само на филм,во некоја сапуница? ДАли можеш да го сакаш истиот онај што си го сакал во младоста и да ја негуваш таа љубов, иако си со друг човек заедно?оние кои гледаат знат сигурно за кого зборувам

Ги чекам вашите коментари
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Зборот вечност е нешто нереално за мене,се има почеток и крај на овој свет,па така и љубовта.Го памтите она-заедно додека смртта не не раздели?Значи,сепак не е вечна.
За тоа дали може да сакаш со истата јачина по 30 години,исто како првиот ден-да,зошто имам жив пример,и им се восхитувам од тоа колку добро се надополнуваат и после 40 години заеднички живот.Љубовта е како дрво,го полеваш-расте,се развива.Ако не го пресечеш,ќе трае и ќе живее,можеби не со истата убавина кога било помладо,но сепак привлечно,со свои приказни зад себе.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Nema vecna ljubov .....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Lady напиша:
Nema vecna ljubov .....
Колку убаво објаснето. Сега сум навистина убеден. Едноставно, се восхитувам кога некој волку фино ќе го елаборира своето мислење на одредена тема. :bravo:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
фала богу дека има али поретка е
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Acid напиша:
Колку убаво објаснето. Сега сум навистина убеден. Едноставно, се восхитувам кога некој волку фино ќе го елаборира своето мислење на одредена тема. :bravo:
:pos2: Ne elaborirav vo slucaj da ne naletam i da ja doziveam:smir:
Sega za sega....Nemam dovolno dokazi so koi ke go potkrepam moeto mislenje:helou:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
има, ако ја најдеш вистинската љубена!
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Вечна љубов?
Има,да!
Не за џабе се обврзуваш на вечна љубов кога се венчаваш во црква!Па ако си доследен на ова еве ти вечна љубов!
Моите свекор и свекрва се 44 години во брак!Ма нема врска што се во брак туку колку само се сакаат луѓево тоа е чудо едно!Љубов е тоа не е зафрканција!Они ми се само еден пример на вечна љубов!
За мене вечна љубов е онаа која постои додека си жив,а понатаму ја прераскажуваат твоите деца,внуци,правнуци...па ти им служиш нешто како пример на вечна љубов!:love2:
Љубовта е вечна кога се сака без причина...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Вечноста е време...Љубовта со текот на времето умира колку и да е јака на почетокот негувана убава и мила, Колку и да е вистинска да партнерите се трудат околу неа, Градејки ја таа љубов на столбови со кој заедно ке поминат мн. работи низ таа љубов ..таа умира..
бидејки ништо не трае вечно,
На секој почеток му следува и крај!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Има...познавам еден пар...сега веке маж и жена (земени де) деца енд стаф...и верувајте уште од прво оделеније иста клупа исто се....од 5 одделеније,пак иста клупа 6 одделеније се ’’фатиле’’ и сеа ЦЕЛО време биле заедно....
ако ова не е вечна лјубов јас не знам што е ....
 

Ani4ka

PhAt Baby
Член од
27 мај 2007
Мислења
120
Поени од реакции
0
The`bItCh напиша:
има-нема :roll:
има вечна љубов.. не можиш да живееш со некој 30 години ако не го сакаш..
Taka e! >>>Ednas vistinski se saka i nikogas ne se zaborava:)
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Vecna lubov ne postoi.deka So sekoj godina pominata sonego tebe ti stvara navaika.vistinska lubov da toa postoi.ali vecna vo nikoj slucaj.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
би требало да постои, јас еве кога сакам, сакам една и мислам дека цел живот ќе ја сакам... вистинската љубов не умира никогаш, само преминува во други фази...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom